Zeynep'i sığınma evinden alıp katlettiler

07 Tem 2020

Evli erkek Osman Topal'ın şiddetine maruz kaldığı için yerleştiği sığınma evinde bulunup Karlıova'ya geri götürülen Zeynep Topal katledildi. Olayla ilgili Osman Topal ve iki yakını gözaltına alındı

Sorun yaşadığı eşi Osman Topal tarafından İstanbul’da yerleştirildiği sığınma evinde bulunup Karlıova’ya geri getirilen Zeynep Topal, elleri arkadan bağlı şekilde kurşunlanmış olarak ölü bulundu. Cinayetle ilgili Osman Topal ve iki yakını gözaltına alındı

Bingöl’ün Karlıova ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi’ndeki Sanayi Sitesi’nden dün akşam saatlerinde silah sesleri yükseldi. Çevredekilerin haber vermesi üzerine Sanayi Sitesi'ne gelen polis bahçede bir kadın cesedi ile karşılaştı. Üzerinden kimlik çıkmayan kadının cenazesi otopsi işlemleri için Adli Tıpa gönderildi.

Başlatılan soruşturma doğrultusunda cenazenin Zeynep Topal (27) isimli evli ve 2 çocuk annesi kadına ait olduğu belirlendi. Evli olduğu erkek Osman Topal'ın şiddetine maruz kalan kadının iki ay önce evi terk ederek İstanbul'a geldiği ve sığınma evine yerleştirildiği ortaya çıktı. Fakat Zeynep Topal yerini öğrenen Osman Topal tarafından bir hafta önce sığınma evinden alınıp, Karlıova’ya geri getirildi.

İlçeye geri getirilen Zeynep Topal’ın dün akşam elleri arkadan bağlı şekilde ölü bulunması üzerine Osman Topal ve iki yakını gözaltına alındı.

BİNGÖL


Etiketler : Zeynep Topal, kadın cinayerleri,