Zabıtalar tarafından darp edildi, dükkanını kapatılmakla tehdit edildi

05 May 2021

Hatay Dörtyol’da esnaflık yapan Murat Coşkun, zabıtaların "Dükkanını kapatacağız. Sen buralı değilsin, seni kimse istemiyor. Allah gökten inse sana ekmek yedirmeyeceğiz” diyerek, darp edildiğini söyledi

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde esnaf olduğunu belirten Murat Coşkun isimli bir Facebook kullanıcısı, zabıtaların kendisine "Dükkanını kapatacağız. Sen buralı değilsin, seni kimse istemiyor. Allah gökten inse sana ekmek yedirmeyeceğiz” dediğini ileri sürdü. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, çok sayıda zabıtanın dükkan önünde beklediği, bir kişi ile tartışıp, aralarında arbede çıktığı görüntülere yansıdı.

 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Coşkun, şunları yazdı: 

"Eşim ve iki çocuğum ile her zamanki gibi dükkanda oturuyordum. Zabıtalar geldi. Ruhsat sordu, gösterdim. Akabinde bana ‘Dükkanı kapatacağız’ dedi. Sebebini sordum. ‘Sen buralı değilsin, seni burada kimse istemiyor denilerek Allah gökten inse sana ekmek yedirmeyeceğiz’ dediler. Çocuklarım ve eşimin yanında küfür hakaret ederek bana saldırıp darp ettiler. Yasal olmayan bir şekilde iş yerimin ruhsatını iptal ettiler. Dükkanı açtırmıyorlar. Tek seçeneğim hayatıma son vermek. Sadece ben öldükten sonra adaletin sağlanması için bu videoyu atıyorum lütfen sesime ses olun."

Kaynak: MA 


Etiketler : zabıta, Esnaf,