Yılın şakası Yeni Şafak!

11 Haz 2021

AKP ve MHP blokunun mafya ile kirli ilişkileri ortalığa saçılırken, Yeni Şafak yılın şakasını yaptı!

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in AKP iktidarının ile mafya, uyuşturucu, yolsuzluk ve El Kaide uzantılarına silah ifşaatlarını tartışırken, skandalların arkası kesilmiyor. Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve yakınlarına ilişkin akçeli ifşaatlarını yeni iddialarla sürdürdü. Kamuoyu, kirli ilişkiler ağına odaklanırken HDP'ye yeniden kapatma iddianamesi hazırlanıp Anayasa Mahkemesi'ne gönderilmesi dikkat çekti. Yargıtay Başsavcılığı iddianame için "elinden geleni yaptıklarını" söylerken, hükümetin havuz gazetesi Yeni Şafak yılın manşetine imza attı! Yeni Şafak, "HDP mafyalaştı" manşeti ile sosyal medyada alay konusu oldu.

Zeytung manşeti

Gazeteci İrfan Aktan, Yeni Şafak'ın manşeti için "Hahaha! Bak bu sefer @yenisafak sizi sollamış valla @zaytung" paylaşımı yaparken, Veli Saçılık "Anti-Gazete Yeni Şafak güldürürken gazeteciliği öldürme faaliyetlerine devam ediyor" dedi.

Gazetemiz yazarı Özgür Amed "Haberin özeti:

-HDP'li Başbakan'ın oğlu Venezuella'dan otlu peynir getirmiş

-HDP'li vekil Yenişafak'ı basmış

-HDP, Peker'den alıp seçimde dağıttığı ciğer parasını vermemiş.

-HDP, İçişleri Bknlğnda suçlulara yurtdışı vizesi vermiş.

-HDP bir otele tankla girip el koymuş.

-HDP Suriye'ye silah taşırken, IŞİD'ten de kapalı su almış. Yetmemiş El Kaide-Nusra ile ticaret yapmış full!

-Vatan Millet Batman diyerek paraları ohhh halka ve cebe akıtmış.

-HDP kayyımla belediyeleri soyup soğana çevirmiş.

-HDP, külliyede birim kurmuş, işleri oradan yürütmüş" paylaşımı yaptı.

Mehmet Nuri Özdemir de "Hakikate çökerken altında kalmanın resmi bu olsa gerek, Lağım düştü düşüyor" derken gazeteci Nazım Alpman, "Utanmazlık duvarını aşmak bu olsa gerek!.. Sedat Peker'in "bütün suçları birlikte işledik" dediği videolar 75 milyon defa izlenirken "HDP mafyalaştı" diye manşet atmak nasıl açıklanabilir? @yenisafak" diye sordu.

Yeni Soylu iddiaları

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya kamuoyunun unuttuğu Thodex vurguncusu Fatih Özer üzerinden yeni suçlamalarda bulundu. Thodex vurguncusu Fatih Özer üzerinden Soylu'ya yeni suçlamalar yönelten Peker, ''Paranın kaç lirasını aldınız onu da anlatacağım'' ifadelerini kullandı.

Peker'in paylaşımları şöyle:

''1- Lan kaşar sülü, thodex soyguncusu fatih özer’e bir günde interpol kararı çıkardık ancak Arnavut polisi elinden kaçırmış hikayesini millete yutturdun. Ama ben doğrusunu herkese anlatacağım. Sen bilmiyor musun Arnavutlukta kuş uçsa benim haberim olur?

2- Lan süslü sülüman, mahalle arasındaki kavgalarda bile 10 kişi tutuklanıyor. Adam 2 milyar dolarla kaçmış, göstermelik birkaç tutuklama yaptınız. Senin oğlunun, benim televizyonlara çıkardığım yeğenin vasıtasıyla, şahısla irtibat kurup paranın kaç lirasını aldınız, onu da anlatacağım.

3- Süslü sülüman, sana olan kızgınlığım senin hırsız olmandan dolayı değil. Zaten her yer hırsız dolu. Senin devletin namusunu lekelemenden dolayı.

4- Gücünün yettiği gariplere diyordun ya size devletin gücünü göstereceğim diye, ben de sizin kör olmuş gözlerinize Yüce ALLAH’ın gücünü göstereceğim. Sizi rezil edeceğim.

5- Akraban sadık soylu özel yerlerde beklettiği nakit paralarını yatla Yunanistan’a kaçırmak için planlar yapıyor ya, ondan da haberim var. Gerçi hangi polise şikayet edeceğim, sizi hangi polis kardeşimiz alacak? İpin ucu puştun elinde, onlar ne yapsın?

6- Buraya gönderilen devlet görevlisi kardeşlerim, lütfen siz bir süre olaya müdahil olmayın. süslü Süleymanla derin Mehmetin yakınlarının koordine ettiği kiralık katillerle ben bir yüzleşeyim, onları paket servis yapıp bunları bir rezil edeyim.

7- Gelecek olan kiralık katil mi devlet görevlisi mi bilmediğim için rahat hareket edemiyorum. Siz bir süre lütfen karışmayın. Lan sülü, Allah’ın tuttuğunu kimse azad edemez. Bizi Allah tutmuş, kim eder azad.''

Çanta çanta para

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek, Karar gazetesinden Ahmet Taşgetiren'e yaptığı konuşmada, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in 'çanta çanta' para verdiği milletvekili açıklamalarına isim vermeden göndermede bulundu. Çiçek, "Ortalıkta siyasetçilerin araçlarına çantalar dolusu para konulduğu iddiaları var. Bu iddia suç örgütü lideri olarak tanıtılan birisine ait. Bunu görmezden gelebilir misiniz?” düşüncesini dile getirdi.

Oh oh Toklu

Sedat Peker'in açıklamalarıyla gündeme gelen Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu'nun TÜSİAV’dan ‘Üstün Hizmet ve Başarı Belgesi’ aldığı ortaya çıktı. Peker, Toklu’nun firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz‘ın Bodrum’daki lüks otelinde ücretsiz kaldığını öne sürmüştü. Peker hakkında suç duyurusunda bulunan Toklu ise “Otelde kaldığını ancak 35 bin TL ödeme yaptığını” savunmuştu. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir, Esat Toklu'nun mahkeme öncesi Togo Kuleleri’ni yapan firmanın patronun doğum günü partisine katıldığını gösteren videoyu paylaştı.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Sedat Peker, Devlet-mafya ilişkileri, hdp, Yeni Şafak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mafya-devlet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,