Yeneroğlu’ndan Soylu’ya: Kendi mevzuatından bihabersin!

24 Ara 2020

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, ‘çıplak arama’ uygulamasını gündeme getiren Gergerlioğlu'nu 'terörist' ilan edilen Süleyman Soylu’ya mevzuatı hatırlattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, "çıplak arama" uygulamasını gündeme getiren HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu hedef almasına DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu’ndan tepki geldi. Yeneroğlu, Bakan Soylu’ya yürürlükteki mevzuatla yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından Soylu’nun açıklamasını ve mevzuatı paylaşan Yeneroğlu, tepkisini "Ülkemin geldiği şu seviyesizliğe bakın. Kendi mevzuatından bihaber bir İçişleri Bakanı milletle dalga geçer gibi birde hakaret ve tehdit savuruyor. Çıplak arama zaten mevzuatta var. Ayrıca sadece bu yıl çıplak aramaya direndiği için darp edilen tescilli en az 167 kişi var" sözleriyle gösterdi.

https://twitter.com/myeneroglu/status/1342025619643785219

Soylu ne demişti?

Soylu, bugünkü açıklamasında HDP’li Gergerlioğlu'na hedef aldı ve şu ifadeleri kullandı: "Türk Polis Teşkilatı'na bu iddiaları atan ispatlamazsa, namussuzdur, şerefsizdir. 'Çıplak arama' iftirasını atmak alçaklık ve namussuzluktur. Bunu Meclis kürsüsüne taşımak da kelimenin tam anlamıyla acizliktir. Ben buradan yargıya da çağrıda bulunuyorum. Hakikaten bu adam teröristtir, suç duyurusunda bulunduk defalarca. Gereği yerine getirilsin."

Soylu'nun ifadelerinin aksine aralarında tanınmış gazeteci ve siyasetçilerin de bulunduğu çok sayıda kişi, polis karakollarında çıplak aramaya maruz kaldığını anlatmıştı.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Çıplak arama, Mustafa Yeneroğlu, HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Süleyman soylu,