Vatan, millet, poliçe!

13 Eyl 2021

‘Oh ohhh paralar örgüte gitmiyor’ diyerek kayyumları savunan Soylu, poliçe sesini çok sevdiğini söylemişti. Soylu’nun kuzeninin de poliçe sesini çok sevdiği ortaya çıktı!

Meclis kürsüsünde “Oh ohhh paralar örgüte gitmiyor” diye bağrına vurarak HDP’nin halkın büyük desteğiyle kazandığı belediyelere kayyum atanmasını savunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şimdilerde yolsuzluk iddiaları ile gündemde. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in hakkında çok sayıda yolsuzluk iddiasını gündeme getirdiği Soylu’nun sık sık “vatan, millet, Sakarya” vurgusuyla savunma yapması hafızalarda. Soylu, yolsuzluk ve Peker’in iddialarına cevap veremediği Habertürk’teki programda, sahip olduğu sigorta şirketine atıf yaparak poliçe sesini çok sevdiğini söylemişti. Soylu ve akrabalarına dair yolsuzluk iddialarının ardı arkası kesilmiyor. Bu kez de Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) başlatılan 1 milyar TL’lik usulsüzlükle ilgili soruşturmanın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’nun ortağı olduğu İnvamed isimli şirkete yönelik olduğu ortaya çıktı.

Soylu’nun kuzeni

Geçtiğimiz günlerde SGK’de başlatılan usulsüzlük soruşturması da Soylu’ya uzandı. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından başlatılan 1 milyar TL’lik usulsüzlükle ilgili soruşturmanın, Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’nun bir dönem ortağı olduğu şirkete yönelik yürütüldüğü ortaya çıktı. BirGün gazetesinin haberine göre soruşturma, çok sayıda ürün grubunun geri ödemesinde usulsüzlük iddiasını kapsıyor. Buna göre bazı ilaç ve tıbbi cihaz ödemelerinde milyarlarca liralık usulsüz ödeme yapıldı. Üst düzey bürokratların görevine son verilmesine kadar uzanan soruşturmanın bir ayağının Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’nun ortağı olduğu İnvamed firması olduğu öğrenildi.

Kod oyunu

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, firmanın toplam 16 ürün grubunda hastanelere verdiği ürünlerin Ürün Takip Sistemi (ÜTS) kayıtlarıyla Sağlıkta Uygulama Tebliği (SUT) kodları arasında uyuşmazlık olduğunu belirledi. Firmanın birçok ürününün sertifikalarına yönelik de usulsüzlükler tespit edilirken firmadan açıklama talep edildi. Firmanın ürünlerinin görselleri ile ÜTS kayıtlarındaki ürünler arasında farklılık bulunduğu kaydedildi.

İnceleme başlatıldı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan firmaya gönderilen yazıda, şu ifadelere yer verildi: “Kurumumuza yapılan bildirim sebebi ile üreticisi olduğunuz tespit edilen Ürün Takip Sisteminde kayıtlı Aterektomi, Trombektomi ve Aspirosyon Sistemleri, Aterektomi Kateteri - Trombektomi Kateteri, Tromboliz Kateteri, Tromboaspirasyon Kateteri, Steril Kateter, Steril Kılavuz Tel, Steril Kanül, Steril Embolizasyon ve Kapama Seti, Steril İntroduser, Steril Cerrahi Yaşıtrırıcı, Sretil Embolizan Ajan, Isıtma ve Soğutma Pedi, ICT Karıştırma Cihazı, Radyofrekans Ablasyon Sistemi adlı ürün grupları hakkında 7223 sayılı kanun kapsamında inceleme başlatılmıştır.”

Soylu’dan telkin mi?

CHP Milletvekili Erkan Aydın, bir bakan ve bakan yardımcısının yakınlarının da adının karıştığı belirtilen SGK’deki 1 milyar TL’lik usulsüz ilaç ve tıbbi cihaz ödemelerine ilişkin iddiaları Meclis gündemine taşıdı. CHP’li Aydın, Soylu’nun SGK yetkililerine baskı yapıp yapmadığını ve telkinde bulunup bulunmadığını sordu. 

Oh ohhh gelsin paralar

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilişkin çok sayıda yolsuzluk iddiasını gündeme getirmişti. İşte Peker’in gündeme getirdiği yolsuzluk iddialarından bazıları:

- Soylu’nun akrabası Sadık Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokratları ile Ankara Çankaya’daki bir iş merkezinde sık sık görüşüyor, adeta bakan gibi hareket ediyor, işverenlerden iş karşılığı pay alıyor. Sadık Soylu’nun telefonundan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bürokratları kaç kere aranıyor bakın. Bundan büyük delil mi olur? Orada bir görevi yok ama imar geliştirmelerin hepsi bu adama soruluyor.

- Kuzu Holding’in Sea Pearl - Ataköy projesi Sadık Soylu sayesinde hayata geçirildi.

- Soylu, Habertürk eski Genel Yayın Yönetmeni Veyis Ateş aracılığıyla, şu an Avusturya’da kara para aklamaktan tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz’dan avanta istedi. Korkmaz yurtdışına gitmeden önce İçişleri Bakanlığı’nda Soylu ile görüştü.

- Soylu’nun, seçimlerde Sezgin Baran Korkmaz’ın özel uçağını kullandığı ortaya çıktı.

- Mehmet Ağar’ın çöktüğü Bodrum’daki otelde de Soylu’nun payı var.

- FETÖ borsasının mucidi olarak bilinen Cihan Ekşioğlu, Soylu’nun manevi oğlu ve ‘gizli kasa’sı. Ekşi, İsraillilerden 3 milyon dolara aldığın sosyal platformların çözümlemelerini yapan cihazı, Türk devletine 50 milyon dolara sattı.

- (Ekşioğlu’nun) Beykoz Konakları’nda güzel bir evin var, orada da Derin Mehmet’le arkadaşlık yapıyorsun, yürüyüşler yapıyorsun. Ancak esas sorun Acarkent’teki bekar evinde yaşanıyor. O eve davet ettiğin, alem yaptırdığın, rüşvet verdiğin ve hepsini kameraya çektiğin siyasetçiler, bürokratlar var ya... Seni hiçbiri kurtaramayacak. Çünkü şu an senin dosyanı inceleyen gerçekten namuslu adamlar var ve onların sende kayıtları yok.

- Soylu yargıda ve emniyet içinde şahsına bağlı ve rüşvetle beslediği bir yapılanma kurdu.

- Soylu ve ekibi Ukrayna’nın Lviv şehrindeki Victoria Gardens alışveriş merkezine çöktü. 66 milyon dolara satıp parayı bölüştü.  

- Burak Başlıları FETÖ’den kurtarma karşılığında dosyaya bakan İstanbul adliyesindeki terör savcısı Mesut Erdinç Bayhan ile görüşüp dosyayı kapattı, Savcıya 3 milyon dolar verildi. Savcının yeğeni Murat Gür İbrahimoğlu’na Sultangazi Cebeci taş ocakları bölgesinden 1.5 milyar TL bütçeli döküm işi verildi.

- Süleyman Soylu’nun Ali Faik Hacıoğlu diye danışmanı var. Bu kişi 1.6 milyon liralık arabaya biniyor. Trabzon’a 5 milyon TL’ye ev yaptırıyor. Danışman maaşı 10 bin TL ya vardır ya yoktur. Danışmanı bile zengin...

- Soylu’nun Türkiye tarihinin en büyük dolandırıcılık iddiasının tam merkezindeki Thodex’in sahibi Fatih Faruk Özer ile odasında çekilen fotoğrafları ortaya çıktı.

- Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki lüks otelinde eski Başbakan Binali Yıldırım, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, AKP’nin üst düzey yetkilileri, üst düzey bürokratlar, yargı mensupları, emniyet yetkilileri para vermeden tatil yapmış.

- Paramount Oteli’ndeki çökme ekibinin içinde olan, Soylu’nun koruma müdürü Ekrem Güler, İş Bankası’na danışman yapıldı.

HABER MERKEZİ  


Etiketler : Süleyman soylu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,