Urfa'da 11 bina karantinaya alındı

07 Haz 2020

Urfa'da koronavirüs vakalarının artması sonrası 11 bina karantinaya alındı. Şırnak'da ise birçok mahalle ve bina karantinada


Urfa’nın Eyyubiye, Karaköprü, Siverek, Birecik ve Viranşehir ilçelerine bağlı mahallelerde birçok kişide koronavirüs (Kovid-19) salgını tespit edilmesi üzerine 11 bina 14 gün süre ile karantinaya alındı. Yine, Birecik’in Böğürtlen, Siverek’in Erbey ve Halfeti’nin Özmüş mahallesi ile bağlı Yolgeçer mezrası da karantinaya alındı.


Şırnak


Şırnak’ın Cizre ilçesine bağlı Çavuşlu (Ernebat) Köyü’nde de 3 yurttaşın koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Yurttaşlardan R.E., köye çağrılan ambulansla İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Bir yurttaşın da İdil Devlet Hastanesi'ne sevk edildiği belirtildi. Sağlık ekiplerinin köyde tüm evleri gezdiği ve yurttaşların ateşini ölçtüğü kaydedildi. Köydeki vaka sayısının artabileceği ifade edildi. Pozitif vakalara rağmen köyün karantina altına alınmaması ise dikkat çekti. Cizre’de birçok ev ve sokakta uygulanan karantina da devam ediyor.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Koronavirüs Türkiye, koronavirüs,