Thodex vurgununda yeni iddialar: Bakanlıktan sinyal aldı

15 Haz 2021

Sedat Peker'in paylaşımları sonrası gündeme gelen Thodex vurgununda yeni iddialar ortaya atıldı. Shiftdelete.net'in kurucusu Hakkı Alkan: Thodex kurucusu Fatih Özer kaçmadan önce bir bakanlıktan kendisine 'sinyal' geldiğini söyledi

Sedat Peker'in sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla yeniden gündeme gelen Thodex vurgununda yeni bir iddia ortaya atıldı. Thodex’in reklamlarında yer alan 'shiftdelete.net' internet sitesinin kurucusu Hakkı Alkan, Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in yurtdışına kaçmasına ilişkin açıklamalar yaptı.

Bir yıl önce kendisine Thodex için reklam teklifi geldiğini anlatan Alkan, Thodex vurgunundan ve Özer’in kaçmasından önce bir bakanlıktan kendisine 'sinyal' geldiğini söyledi.

Alkan, “Sinyal üzerine bakanlıktan Thodex’in kurucusu hakkında iletişim bilgisi talebinde bulundular bana. Tanışıklığım zaten yok. Bilgileri buldum, teslim ettim. Ondan sonra toplantıya çağırdılar. O hafta ne olduysa kaçtı gitti” dedi.

Sedat Peker'in iddiaları

Organize suç örgütü liderliğinden hakkında arama kararı olan Sedat Peker, SBK Holding Yönetim Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın İçişleri Bakanlığı'na çağrıldıktan bir gün sonra yurtdışına çıktığını öne sürmüş, Thodex için de benzer iddialarda bulunmuştu. Her iki isim hakkında da şu anda tutuklama kararı bulunuyor. Ayrıca 132 bin 222 kişiyi dolandırıp, topladığı 1 milyar 139 milyon lirayla kaçan 'tosuncuk' lakaplı Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın olayında da üst düzey isimler gündeme gelmişti.

Türkiye’nin 'en büyük üçüncü kripto para borsası' olarak bilinen Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer, siteyi kapatıp 20 Nisan 2021'de yurt dışına kaçmıştı. Yaklaşık 400 bin yatırımcının 2 ila 10 milyar dolar arasında olduğu belirtilen parası dolandırılmıştı.

Soylu tanımıyorum demişti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Thodex'in kurucusu ile orataya çıkan fotoğrafları sonrası Faruk Fath Özeri tanımadığını söylemişti.

İddilar sonrası sosyal medya hesabından açıklama yayınlayan Süleyman Soylu, şu ifadeleri kullanmıştı: "İlgili şahıs Faruk Fatih Özer'i tanımıyorum. Bir yakınımız vasıtasıyla 23 Aralık 2019'da, yazılımcı gençlere verdiğimiz randevuya eklemlenerek gelmiştir. Randevu listesinde ismi mevcut değildir ve sadece fotoğraf çekimi esnasında odaya alınmıştır."

HABER MERKEZİ


Etiketler : Faruk Fatih Özer, Sedat Peker, Thodex,