Tarsus Kadın Kapalı Cezaevi'nde korona tehdidi

08 May 2021

Tarsus Kadın Kapalı Cezaevi'nde kalan tutuklular arasında koronavirüs vakalarının arttığı, siyasi tutukluların kaldığı koğuşların da tehlike altında olduğu aktarıldı

 Mersin’de bulunan Tarsus T Tipi Kapalı Kadın Cezaevinde kalan tutuklular arasında Kovid-19 vakalarının artmaya başladığı belirtildi.Mezopotamya Ajansı haberine göre, bu cezaevinde tutuklu bulunan yerine kayyım atanan Derik Belediyesi Eşbaşkanı Mülkiye Esmez, ailesi ile yaptığı telefon görüşmesinde cezaevindeki salgın tehdidini aktardı. 

Adli tutukluların olduğu koğuşların tamamında salgının yayıldığını anlatan Esmez, vaka sayılarının giderek arttığını, siyasi tutukluların kaldığı koğuşların da tehlike altında olduğunu ifade etti. Gardiyanların ve cezaevi iş yurtlarında çalıştırılan tutukluların dışarı ile teması bulunduğunu belirten Esmaz, salgına riskine karşı cezaevlerindeki önlemlerin arttırılmasına ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Esmez, ayrıca PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı cezaevlerinde 163’üncü gününde devam eden açlık grevine dikkat çekerek, tutukluların tecrit son buluncaya kadar eylemlerini sürdürmekte kararlı olduklarını kaydetti.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Mersin Tarsus Kadın Kapalı Cezaevi,