SMA hastası Murat'a nefes ol

06 May 2021

SMA hastası 9 aylık Murat Koç için 'Murat'a nefes ol' kampanyası başlatıldı. Kampanyayı yürüten gönüllüler, 17 Milyon TL tedavi parasının toplanması için destek çağrısında bulunuyor

Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastaları çocuklar için her gün risk değeri taşıyor. İlaçların Türkiye'ye getirilmesi ve tedavi masraflarının karşılanması için adım atmayan iktidar, ailelerin seslerini duymuyor. Aileler kendi imkanlarıyla yardım kampanyaları düzenleyerek tedavi masraflarını karşılamaya çalışıyor.

O çocuklardan biri de Iğdır’ın Halfeli Beldesinde yaşayan Sakine ve Yaşar Koç’un 9 aylık çocukları Murat Koç. 2015 ve 2017 yıllarında SMA hastalığı nedeniyle iki çocuğunu kaybeden Koç ailesi, aynı acıyı bir kez daha yaşamamak amacıyla çocukları Murat için bağış kampanyası başlattı. 

Gerekli para toplanamadı

Çocuklarının tedavisi için sosyal medya platform üzerinde kampanya yürüten aileye avukatlar başta olmak üzere çok sayıda kesim destek oluyor. “Murat’a nefes ol” şiarıyla başlatılan ve aylardır aralıksız bir şekilde devam eden kampanya halen Murat’ın tedavisi için gerekli olan 17 milyon TL toplanmış değil. İlk günden itibaren kampanyanın yürütücülerinden olan gönüllüler, Murat’ın tedavisi için herkese kampanyaya dahil olmaya çağrısında bulundu. 

Kampanya destek verebilmek için gereken bilgiler ise şu şekilde : 

“İBAN TR54 0001 0021 8868 5201 3650 01

ZiRAAT BANKASI 

ALICI: SAKİNE KOÇ

AÇIKLAMA: MURATA NEFES OL”

İletişim bilgileri: Bebeğin babası Yaşar Koç: 0 537 432 91 76

Twitterda kampanya

Kampanya #muratanefesol ve #1süt1nefes hasthagi ile Twitterda kampanya başlatıyor.

HABER MERKEZİ


Etiketler : SMA,