Koranavirüs tespit edilen uçak yolcusuz dönüyor

05 Mar 2020

Koronavirüslü bir kişinin tespit edildiği İstanbul-Singapur uçağı, yolcu almadan geri gönderildi. Reuters'ta yer alan habere göre yolcu, İstanbul'u aktarmalı geçerken THY açıklama yapmayı reddetti

İstanbul'dan Singapur'a giden yolcu uçağında bir kişide koronavirüs tespit edilmesi üzerine uçak İstanbul'a yolcu almadan geri dönüş yaptı.

Reuters'ta yer alan habere göre, koronavirüs tespit edilen yolcunun Türk olmadığı ve İstanbul üzerinden transit geçiş yaptığı belirtildi.

Uçakta 13 mürettebat ve 143 yolcu bulunuyordu.

Singapurlu yetkililer, TK54 seferini yapan uçağın mürettebatıyla birlikte geri gönderildiğini ve karantinaya alınacaklarını belirtti. Singapur'da mürettebata yapılan testin negatif çıktığı belirtilirken, bilgilendirilen Türkiyeli yetkililerin uçağı ve mürettebatı İstanbul'da karantinaya alacağı açıklandı.

Bakandan açıklama

İstanbul’dan Singapur’a uçan THY uçağında bir yolcuda korona virüsü (Covid-19) tespit edilmesiyle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Singapur’da Koronavirüs tanısı konan yolcu, Fransız vatandaşıdır. Londra’dan Singapur’a giden transit bir yolcudur. Uçağımız yolcusuz olarak dönüş yapmıştır. Mürettebat, tedbiren 14 gün gözetim altında tutulacaktır' açıklamasında bulundu.

HABER MERKEZİ

 


Etiketler : singapur, THY, koronavirüs,