Şiddet hattı şiddeti önlememiş!

20 Nis 2021

Annesine ve bir çocuğuna tecavüz eden, iki çocuğunu da şiddet uygulayan Rıdvan O.’nun defalarca şikayet edildiği, Alo 183 şiddet hattıdan gelen yetkililerin de herhangi bir işlem yapmadığı ortaya çıktı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde annesi ve çocuğuna tecavüze eden, 2 çocuğuna ise şiddet uygulayan Rıdvan O., 15 Nisan tarihinde annesinin şikayeti üzerine gözaltına alınmış ve emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise çıkarıldığı Mardin Adliyesi’nde cinsel istismar ve şiddet suçundan tutuklanmıştı.

Çocuklar, yurda yerleştirilirken, pedagog gözleminde ifadesinin alınan çocuğun Rıdvan O.’nun kendisine daha önce defalarca tecavüz ettiğini ve şiddet uyguladığını, diğer iki kardeşine de şiddet uyguladığını söylediği belirtildi.

Avukatlardan edinilen bilgilere göre, failin evli olduğu kadının da maruz kaldığı şiddet nedeniyle evi terk ettiği, daha önce komşuların da çocuklarına şiddet uygulaması nedeniyle Rıdvan O. hakkında birçok kez şikayette bulunduğu öğrenildi. Şiddet hattı Alo 183'e Rıdvan O.'nun çocuklarına şiddet uyguladığı ihbarı yapıldı. Ancak eve giden ve aralarında pedagogların da bulunduğu yetkililer, bir şiddet bulgusuna "rastlamadıkları" gerekçesiyle işlem yapmadan evden ayrıldı.  

Rıdvan O.’nun annesinin de istismarı görmesi tepki göstermesi üzerine şiddetine maruz kaldığı ve tecavüze uğradığı kaydedildi. Yaşanan şiddet ve cinsel saldırı üzerine şahsın annesi karakola giderek, şikayette bulundu.  Başlatılan soruşturma sonucunda da Rıdvan O. tutuklandı. 

Kaynak: JinNews

 

  


Etiketler : Tecavüz, kadına yönelik şiddet destek hattı, çocuk istismarı suçtur,