Saldırı sonrası bina içinde kurşun izi fark edilmedi iddiası

22 Haz 2021

Saldırının yaşandığı İzmir HDP ilçe binasında inceleme yapan ekipler olay yeri incelemesinde odalardan birindeki kurşun izi fark edilmediği ortaya çıktı

HDP’li avukatlar İzmir’de Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Örgütü binasına giren saldırgan Onur Gencer’in partili Deniz Poyraz’ı katletmesine ilişkin soruşturmanın yüzeysel yürütüldüğü eleştirilerinde bulunuyordu.

Katil Onur Gencer gerçekleştirdiği saldırı ve işlediği cinayetin üzerinden henüz 24 saat bile geçmeden bağlantıları yeterince araştırılıp, sorgulanmadan hemen tutuklanırken, olay yeri incelemesinin de yüzeysel yapıldığı açıklandı.

Saldırının yaşandığı HDP binasında incelemelerde bulunan ekipler, Gencer’in sıktığı kurşunların ve de zarar verdiği 36 noktayı numaralandırdı. Ancak partinin Örgütlenme Birimi odasının duvardaki kurşun sekmesi olay yeri inceleme ekipleri tarafından fark edilmediği belirtildi.

HDP Parti Meclisi (PM) Tefik Kaçar, duvarda bulunan kurşun izinin fark edilememesi olay yeri incelemenin dahi yüzeysel yapıldığının göstergesi olduğunu söyledi.

Partilerine yönelik saldırıda ihmalkarlığın olay henüz yaşandığı sırada başladığını dile getiren Kaçar, “Bizim örgütlenme odasında mermi izi numaralandırılmamış. Bu da olay yeri incelemenin alelade yapıldığını gösteriyor. Bir diğer şey ise böylesine vahşi bir cinayetten sonra 18 saat gibi kısa bir sürede katilin apar topar tutuklanma emrinin verilip tutuklanması. Yine olayın ardı, arkası, önünü sorgulamayan bir durum ile karşı karşıyayız. Dolayısıyla bu anlamda emniyet güçlerinin gerçekten bu cinayeti hafife aldığını gösteren bir durum” dedi.

İZMİR


Etiketler : Deniz Poyraz, hdp,