Özgür Gündem ve 'KCK Basın Davası' ertelendi

22 Haz 2021

Özgür Gündem gazetesinin Eş Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Aykol, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Reyhan Çapan ile yazarlarının yargılandığı dava ertelendi. Öte yandan 'KCK Basın Davası' da ertelendi

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem gazetesinde 8 Eylül 2015 tarihinde yayımlanan “Saray çıldırdı” başlıklı haber nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret” ve “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla gazetenin Eş Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Aykol, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Reyhan Çapan ile yazar Hasan Başak ve Kemal Aykut hakkında açılan davanın duruşması İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. 

Gazetecilerin katılmadığı duruşmada, avukat Özcan Kılıç hazır bulundu. 

Mahkeme heyeti, Hasan Başak ve Kemal Yakut hakkında çıkartılan yakalama kararlarının infazının beklenmesine karar vererek, duruşmayı 3 Kasım’a erteledi.

‘KCK Basın Davası’  da ertelendi

46 gazeteci ve medya çalışanın yargılandığı "KCK Basın Davası"nın 22'nci duruşması Çağlayan’da bulunan İstanbul 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Yargılanan gazetecilerin katılmadığı duruşmada avukatlar hazır bulundu. 

Dosyadaki eksik hususların giderilmesi talebiyle kararını açıklayan mahkeme heyeti, bir sonraki duruşmayı 23 Kasım’a erteledi.

HABER MERKEZİ

 


Etiketler : Özgür Gündem davası, KCK Basın Davası,