Osmaniye'de şüpheli asker ölümü protesto edildi

04 May 2021

Osmaniye'de Romanlar, askerlik yaptığı sırada şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Cihan Sarmaşık için yolu trafiğe kapatarak protesto eylemi yaptı. Öte yandan MSB'den açıklma geldi

Osmaniye'de Romanlar, Suriye’de askerlik yaptığı sırada yaşamını yitiren Cihan Sarmaşık isimli genç için yolu trafiğe kapatarak, olayı protesto etti.  Osmaniye merkez Yeşilyurt Mahallesi’nde minibüs ve otomobillerle ana yolu trafiğe kapattı. Grup, polisin müdahalesi ile dağıldı.

MSB'den açıklama

Sarmaşık’ın yaşamını yitirmesine ilişkin Milli Savunma Bakanlığı tarafından yazılı açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 1'inci Komando Tugayı Komutanlığı’nda görev yapan Piyade Er Caner Sarmaşık'ın ölümünün intihar değil, şüpheli bir ölüm olduğu yönünde basında haberler yer aldığı belirtildi. Açıklamada, "İlk bilgiler kapsamında Piyade Er Caner Sarmaşık’ın 29 Nisan 2021 tarihinde nöbette iken intihar ettiği tespit edilmiştir. Her olayda olduğu gibi olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır. Tahkikat sonuçlanınca kamuoyu ile paylaşılacaktır" denildi.

Kaynak: MA


Etiketler : şüpheli asker ölümleri, protesto,