NARBEL'de grev bitti, TİS imzalandı

11 Haz 2021

İzmir Narlıdere Belediyesi'ne bağlı NARBEL'de işçileri grev sonucu yüzde 30 zam üzerinde anlaşmaya vararak, Toplu İş Sözleşmesi’ni imzaladı.

İzmir Narlıdere Belediyesi’ne bağlı Narbel Şirketi bünyesinde çalışan işçiler, toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamadığı için 11 Haziran'da greve kararı aldıklarını duyurdu. Alınan grev kararının ardından dün gece saatlerinde belediye ve şirket yönetimi arasında toplantı yapıldı. Yapılan toplantıda anlaşmaya varıldı ve imzalar atıldı.

Yapılan Toplu İş Sözleşmesi’ne (TİS) göre, işçilerin ücretlerine yüzde 30 zam yapıldı. Günlük yevmiyeleri 138 TL olan işçilerin 143-147 TL arasında artış yapıldı. Ayrıca iş güçlüğü 75 TL, günlük yemek parası TL, yıllık yakacak ücreti ise 50 TL oldu.

Sözleşmenin imzalanmasına ilişkin konuşan Belediye-İş İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Metin Şanlı, "Beklentimiz tam olarak karşılanmazsa da sözleşme başarılı oldu. Arkadaşlarımız aylardır mücadele etti. Onların talebi üzerine masada anlaşma sağlandı, imzalar atıldı. Arkadaşlarımıza hayırlı olsun" dedi.

İZMİR


Etiketler : grev, Narbel işçileri,