Muşta ile saldırdı 'pardon' dedi tahliye oldu

11 May 2021

Bursa'da sokakta yürüyen genç bir kadına muşta ile saldıran Sedat A. adlı erken, 'Başkasına benzettim, pardon' diyerek ifade verince ilk duruşmada tahliye oldu

Bursa’da 18 yaşındaki genç kadın, 2 Nisan günü işçi servisinden inerek evine doğru yürüdüğü sırada Sedat A. isimli erkeğin muştalı saldırısı sonucu ağır yaralandı. Kafasından ve yüzünden yaralanan kadın, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

16 suç kaydı var

Ardından gözaltına alınan failin 16 farklı suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı. Sedat A.'nın ifadesinde “Benim ağabeyim daha önce öldürüldü. Onu ağabeyimin ölümüne sebep olan kişiye benzettim, bilerek olmadı pardon. Pişmanım” dediği öğrenildi.

1 ay sonra tahliye

Sedat A., polis merkezindeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. DHA’nın haberine göre bir ay sonra yapılan ilk duruşmada ise tahliye edildi.

‘Bu nasıl adalet?’

Mahkemenin fail erkek için verdiği şartlı tahliye kararını duyunca isyan eden genç kadın, “Bu adam beni ‘Katilsin’ diyerek suçlayıp muşta ile saldırıyor, öldüresiye darp ediyor. Bir kadına sen nasıl muşta ile vurabilirsin. Bu nasıl bir adalet?” ifadelerini kullandı.

Tahliye olunca pasta kesmiş

Sedat A.’nın tahliye edildikten sonra evinde ailesiyle birlikte pasta keserek kutlama yaptığını ve bu görüntüleri sosyal medyada paylaştığını da söyleyen kadın, şöyle konuştu:

O evinde pasta kesip kutlama yapıyor, dışarıda gezebiliyor ama ben evime hapsoldum. Cezaevinden çıktığı gün kutlama yapıldı. Psikolojin bozuksa ve gerçekten bana yaptıkların için üzgünsen neden o gün kutlama yapıp video paylaşıyorsun? İçeriden çıktığı için neden bir kutlama yapar ki insan? Benim suçum günahım yokken neden ben darp edildim? Neden dayak yedim? Psikolojisi bozuksa gitsin hastaneye yatsın. Evinde ne işi var?

Evi benim evime 5 dakika uzaklıkta. Her an karşılaşabileceğim bir yerde. Benim can güvenliğim yok. Beni benzettiği kızın can güvenliği hiç yok. Mahkeme çıkışında ‘Ben suçsuz ve günahsız bir kıza vurduğum için pişmanım, pardon’ diyor. Sadece bana vurduğu için pişman. Belki S. olsa pişman olmayacak. Ona vurup öldürseydi pişman olmayacaktı demek ki. Ben tutuklanıp cezasını çekmesini istiyorum. Psikolojik sorunları varsa tedavisini olsun. Bu zor bir şey değil. Şu an o dışarıda geziyor ama ben evime hapsoldum. Ben ceza almasını istiyorum.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Kadına şiddet, Erkek adalet,