Metropoll: Kararsız seçmenin tercihi Millet İttifakı

10 Haz 2021

Metropoll Araştırma Şirketi’nin yaptığı araştırmaya göre kararsız seçmenlerin yüzde 39,9'u Millet İttifakı'nı tercih ettiğini söylerken, Cumhur İttifakı'nı tercih edenlerin yüzde 27,9 olduğu belirtildi

Son aylarda yapılan anketlere göre AKP-MHP bloğunun o düşüşü devam ediyor. Metropoll Araştırma Şirketi ise yeni yaptığı bir araştırmayı kamuoyu ile paylaştı.

Metropoll Araştırma Şirketi kararsız seçmenlerin hangi ittifaka yakın olduğunu sordu. Buna göre, kararsızların yüzde 39,9'u Millet İttifakı'nı tercih ettiğini söylerken, Cumhur İttifakı'nı tercih edenlerin kararsızların oranı da yüzde 27,9 oldu. Metropoll Araştırma, seçim anketlerine kararsız, cevapsız veya sandığı protesto edeceğini belirten seçmenlerin yüzde 23,5'i üzerinden bir anket gerçekleştirdi. 

‘Cevabım yok’ diyenlerin oranı yüzde 32,2

Kararsız seçmenlere, AKP ve MHP'nin yer aldığı Cumhur İttifakı'na mı, CHP ve İyi Parti'nin yer aldığı Millet İttifakı'na mı daha yakın oldukları soruldu. Kararsızların yüzde 39,9'u Millet İttifakı'nı tercih ettiğini söylerken, Cumhur İttifakı'nı tercih edenlerin kararsızların oranı da yüzde 27,9 oldu. Öte yandan "Fikrim/cevabım yok" diyen kararsız seçmenin oranının ise yüzde 32,2 olduğu görüldü.

İSTANBUL

 


Etiketler : Anket Sonuçları, Seçim anketi, metropoll anketi,