Leyla’nın davası yarın görülecek

02 Tem 2020

Ağrı'nın Bezirhane köyünde kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedenine ulaşılan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in ölümüne ilişkin açılan davanın 4’üncü duruşması yarın görülecek.

Ağrı’nın Bezirhane (Bezirgane) köyünde 15 Haziran 2018 tarihinde kaybolan ve 18 gün sonra cansız bedenine ulaşılan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in ölümüne ilişkin açılan davanın 4’üncü duruşması yarın Ağrı 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. 20 Eylül 2019’da görülen ilk duruşmada baba Nihat Aydemir sanıklardan şikâyetçi olmazken, anne Şükran Aydemir ise susma hakkını kullanarak şikayetçi olduğunu belirtmişti.

17 Haziran’da davaya ilişkin esas mütalaasını tamamlayan savcı, tutuklu yargılanan amca Yusuf Aydemir, akrabası Mehmet Ali Aydemir, Besim Dursun'un "fikir ve eylem birliği" içerisinde Leyla'yı katlettiğinin anlaşıldığını belirterek ağırlaştırılmış müebbet ve 14'er yıla kadar hapis cezası verilmesini istedi. Tutuksuz sanıklardan A.A. ve Y.A. hakkında “cinayete ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 29 yıl 4'er aya kadar hapis cezası talep eden savcı, amca M.A. ve H.D.’nin ise beraatını istedi.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Leyla,