Kaos Çocuk Parkı bir devri kapatıyor

11 Haz 2018

Kaos Çocuk Parkı Sanat Edebiyat Kolektifi, ‘ne kadar para o kadar edebiyat’ anlayışını kökten bitireceklerini iddia ediyor

Yıllardır yayınevlerinin şair ve yazarları sömürmesine karşı birçok proje geliştiren Kaos Çocuk Parkı Sanat Edebiyat Kolektifi kendi yayınevini kurarak yayın hayatına başladı. Kolektif’in koordinatörü Lokman Kurucu tarafından duyurusu yapılan yayınevinin politikası “ne kadar para o kadar edebiyat” anlayışını kökten bitirecek nitelikte. Kolektif tarafından yapılan basın durusunda şu ifadelere yer verildi: “Yayınevimiz şimdiye kadar olagelenin aksine şair ve yazarlardan basım ücreti almayacak ve üstelik kitabı basılan her yazara telif verecek. Böylelikle şimdiye kadar şair ve yazarların kitap basma hayalleri üzerinden şiir-edebiyat ortamında palazlanmış, kendilerince küçük iktidarlar kurmuş, bu iktidarlarına dayanarak kendilerini şiirin ve edebiyatın “ne”liğine karar verme mertebesinde gören birçok yayınevinin artık bir hükmü kalmayacak.” Kaos Çocuk Parkı Sanat Edebiyat Kolektifi yayınevi duyurusunda; dosyasının niteliğine güvenen her şair ve yazarın artık 3-5 bin lira vererek kitap bastırmalarına gerek kalmadığını belirterek, her nitelikli şair-yazara kapılarının açık olduğunu ilan ettiler.

Kaos Çocuk Parkı diğer yayınevlerine de “ne kadar para o kadar edebiyat” anlayışından artık vazgeçmeleri çağrısında bulundular.

HABER MERKEZİ


Etiketler :