Kabinede değişiklik: 3 yeni bakan

21 Nis 2021

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, iki ayrı bakanlığa dönüştürüldü. Dezenfektan sattığı ortaya çıkan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da görevden alındı

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kabine revizyonunu gerçekleştirdi. Erdoğan imzasıyla yayınlanan kararnameye göre, Ticaret Bakanlığı'na kendisinin ve eşinin ortak olduğu şirket üzerinden 9 milyon TL'lik dezenfektan alımı yapan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verildi. Pekcan'ın yerine AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş atandı.

Kararnameyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, iki ayrı bakanlığa dönüştürülürken, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un görevine son verildi. Kararnameye göre yeni bakanlıklar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı oldu. Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık'ı, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Vedat Bilgin'i atadı. Bilgin, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanlığını yapılmıştı.

Yeni kararnameyle bakanlık sayısı 16'dan 17'ye çıktı.  

Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan'ın ortak olduğu Nanoksia Biyoteknoloji ve Karon Mühendislik firmalarının Ticaret Bakanlığı bünyesindeki kurumlara toplam 9 milyon TL'lik dezenfektan sattığı ortaya çıkmıştı.


Etiketler : yeni kabine isimleri,