İsrail saldırısında basın ofislerinin de bulunduğu bir bina yıkıldı

15 May 2021

Gazze’de, uluslararası medya kuruluşları El Cezire ve Associated Press'in (AP) ofisleri ile sivillerin yaşadığı dairelerin olduğu bir bina İsrail saldırısında yıkıldı

Gazze Şeridi'nde bulunan bir bina İsrail'in hava saldırısı sonucu yıkıldı. Binada ABD merkezli Associated Press (AP) ve Katar merkezli Al Jazeera haber kuruluşlarının ofislerinin yanı sıra sivillerin yaşadığı daireler bulunuyordu. 

İsrail tarafından hava saldırısıyla vurulan 13 katılı bina tamamen yıkıldı. 

Görüntüler binanın bombalandıktan sonra dev bir toz bulutuyla yıkıldığını gösteriyor.

AP’nin aktardığı bilgiye göre, İsrail ordusu binayı vurmadan yaklaşık bir saat önce binanın tahliye edilmesi için uyarıda bulundu.  Saldırı sonrası açıklama yapan İsrail ordusu sözcüsü, İsrail ordusunun binayı vurduğunu teyit etti. Binayı boşaltmaları için saldırı öncesinde uyarıda bulunduklarını belirten sözcü, insanlara “binayı boşaltmaları için yeterli zaman tanıdıklarını” söyledi. Sözcü aynı zamanda vurulan binada “Hamas askeri istihbaratı” bulunduğunu iddia etti. 

İsrail’in saldırı sonucu daha önce de 13 katlı bir bina yıkılmıştı.

Gazze'ye yönelik başlatılan saldırılarda ve Batı Şeria'daki protestolara askerlerin saldırılarında şimdiye kadar 40'ı çocuk, 22'si kadın 139 Filistinli hayatını kaybetti, en az 950 Filistinli yaralandı..

 DIŞ HABERLER


Etiketler : İsrail-Filistin,