'İktidar mecburen erken seçime gidecek'

08 May 2021

CHP'li Faik Öztrak, iktidarın artık yönetemediğini, mecburen erken seçime gideceklerini belirterek, 'Seçimden sonra da bu ülkeyi süratla düze çıkarmaya, bu ülkeyi yeniden refaha kavuşturmaya hazırız' dedi 

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Öztrak, erken seçim iddialarıyla ilgili gelen bir soruya, "Yönetemediklerini görecekler, gördükleri anda da apar topar erken seçime gidecekler. Çok uzamasın diye temenni ediyorum, aksi takdirde milletimizin sırtındaki yük her gün artacaktır” şeklinde cevap verdi. 

'Yönetme kabiliyetini kaybetmiş'

İktidarın artık yönetemediğini, mecburen erken seçime gidileceğini ifade eden Öztrak, "Bu yönetemezlikle, bu ülkeyi yönetme kabiliyetini tamamen kaybetmiş olan iktidarla, siyaset üretemeyen iktidarla erken seçim mecburen çok kısa zamanda olur. Bunları bu işleri düzeltecek bir şeyi kalmadı" diye konuştu.Öztrak ayrıca CHP olarak seçime hazır olduklarını söyleyerek, "Seçimden sonra da bu ülkeyi süratla düze çıkarmaya, bu ülkeyi yeniden refaha kavuşturmaya hazırız" dedi.

HABER MERKEZİ 


Etiketler : CHP, Erken seçim, Faik Öztrak,