İkranur cinayeti faillerine 15 yıla kadar hapis istemi

08 Nis 2021

Giresun'da geçen sene kaybolan 7 yaşındaki İkranur Tirsi cinayetini itiraf etmesinin ardından tutuklanan amca S.T ile hala Ayşe Çakır için 15 yıla kadar hapis cezası istendi

Giresun'un Bulancak ilçesinde kaybolduktan sonra derede cenazesi bulunan 7 yaşındaki İkranur Tirsi'nin katledilmesinden dolayı tutuklanan faillerinden amcası ile halası Ayşe Ç. hakkında iddianame hazırlandı.

Olayın başında 7 kişinin gözaltına alındığının hatırlatıldığı iddianamede, iki sanık dışındakilerin serbest bırakıldığı kaydedildi. İki failin çelişkili ifadeler vermesi üzerine sorgulamaların devam ettiği vurgulandı. 

İddianamede faillerin İkranur’u Salman Deresi’nde sığ bir yere bıraktıkları belirtilirken, faillerden birinin telefon incelemesinde İkranur yaşamını yitirmiş halde bulunmadan önce “İkranur'umun ölüm yıl dönümü” şeklinde iki kayıt oluşturulduğu kaydedildi. 

Faillerden biri için “Çocuğu kasten öldürmek” suçundan 12 ila 15 yıl, Ayşe Ç. için ise “Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” suçundan 5 yıla kadar hapis istendi.

GİRESUN


Etiketler : ikranur tirsi,