İkram Mihyaz unutulmadı

05 Tem 2020

TÜM BEL-SEN, 26 yıl önce katledilen sendikanın kurucu üyelerinden İkram Mihyaz'ı andı

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) Diyarbakır Şubesi, 5 Temmuz 1994'te İzmir'de öldürülen sendikanın kurucu üyesi ve İzmir 2 No'lu eski Şube Başkanı İkram Mihyaz'ı, ölümünün 26 yılında andı. Sendika binasında düzenlenen anma etkinliğinde konuşan TÜM BEL-SEN Şube Eşbaşkanı Mehmet Candar, "Yaşamı boyunca emek demokrasi mücadelesi yürüten hak ve özgürlükler savunucusu İkram Mihyaz'ı unutmadık unutturmayacağız" dedi.

'Amaçlarına ulaşamadılar'

Aradan geçen 26 yıla rağmen Mihyaz'ın katillerinin hala bulunmadığını ve yargı önüne çıkarılmadığını hatırlatan Candar, İkram Mihyazları katledenlerin amacının, özgürlükler savunucusu insanları katlederek korku imparatorluğu yaratmak olduğunu vurguladı. Bunun başarılamadığını kaydeden Candar, "İkramların mücadelesi ışık oldu yolumuzu aydınlattı. Emek ve demokrasi mücadelesi daha da büyüdü. Milyonların sesi oldu. İkram Mihyaz'ın yol arkadaşları olarak, emek ve demokrasi mücadelemizin kazanımlarına kazanım katarak bu mücadeleyi daha da büyüteceğimizi geri adım atmayacağımızı bir kez daha burada ifade etmek istiyoruz" dedi.

Failler bulunana kadar haklı meşru demokratik taleplerinden vazgeçmeyeceklerini dile getiren Candar, "Sendikamızın kurucusu emek ve demokrasi şehidimiz olan İkram Mihyaz'ın mücadele ve yoldaşları olarak bize miras olarak bıraktığı demokratik insani onurlu yaşam mücadele bayrağını daha da yükselterek ikram arkadaşımıza karşı sorumluluğumuzu yerine getirmekte kararlıyız" şeklinde konuştu.

DİYARBAKIR


Etiketler : İkram Mihyaz, TÜM BEL-SEN,