Heybeliada yangını ile ilgili 3 gözaltı

13 Tem 2020

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Heybeliada'da yaklaşık 5 hektar alanın zarar gördüğü orman yangınına ilişkin 3 kişinin gözaltına alındığını açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Heybeliada’da yangın bölgesinde incelemelerde bulundu.

Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Pakdemirli, 'Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın emirleriyle adaya hareket ettiğini' söyledi. Yangının kontrol altına alındığını belirten Pakdemirli, dozerler yardımıyla yangın bölgesinde çevreleme yapılacağını belirterek, “Tamamen kontrol altına alınmış da olsa gece veya sabah saatlerinde tekrar bir kıvılcım yaşamamak için soğutma faaliyetleri devam ediyor” dedi.

Pakdemirli, “En hızlı bir şekilde Heybeliada'mızı minimum hasarla, 5 hektar civarında bir hasarla bu yangını atlattık. Gelmiş geçmiş olsun. Her yangında söylediğimiz gibi hep insan hatasından oluyor, yüzde 90'ı insan hatasından oluyor bunların. Artık bu insan hatalarına bir son verelim diyoruz. Bu yangınla alakalı 3 gözaltımız var. Çok yönlü soruşturmamız Valilik tarafından devam ediyor" ifadesinde bulundu.

İSTANBUL


Etiketler : Heybeliada'da yangın, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, heybeliada,