Gezen ve Akpınar'a hakaret davası

07 Tem 2020

Sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında, 'Cumhurbaşkanına alenen hakaret' suçundan 4 yıl 8'er aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı

Bir televizyon kanalında yaptıkları konuşma nedeniyle sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında, "Cumhurbaşkanına alenen hakaret" suçundan 4 yıl 8'er aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in 21 Aralık 2018 tarihinde bir televizyon kanalında yaptığı konuşmaların medyada yer aldığı yönünde ihbarda bulunulması üzerine soruşturmanın başlatıldığı belirtildi.

İddianame İstanbul Anadolu 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Akpınar ve Gezen duruşma tarihinin belirlenmesinin ardından hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Ne olmuştu

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında konuk olduğu Halk TV'de Uğur Dündar tarafından sunulan 'Halk Arenası' adlı programda yaptıkları açıklamalar üzerine soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında polis eşliğinde Anadolu Adalet Sarayına gelen Müjdat Gezen ve Metin Akpınar sevk edildikleri Anadolu 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği’nce adli kontrol tedbirleri kapsamında serbest bırakılmıştı.

Gezen ve Akpınar hakkındaki haftada bir gün en yakın polis merkezinde imza atma ve yurt dışına çıkış yasağı şeklinde verilen adli kontrol kararı, savcılığın kararıyla kaldırılmıştı.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Metin Akpınar, Müjdat Gezen,