Gazeteci Kanbal'ın soruşturmasına takipsizlik

29 Eki 2020


Gazeteci Ahmet Kanbal hakkında 'örgüt propagandası yaptığı' gerekçesiyle açılan soruşturma takipsizlikle sonuçlandı


Mezopotamya Ajansı (MA) Muhabiri Anhmet Kanbal, 2019 Mayıs ayında Urfa’nın Halfeti ilçesinde yapılan bir ev baskınında aralarında çocukların da olduğu çok sayıda kişinin polisler tarafından darp edilip, ellerinin arkadan kelepçelenmesine ilişkin  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. "Örgüt propagandası yaptığı" gerekçesi ile açılan soruşturmada söz konusu twiterin  Mardin'den paylaşıldığını belirten Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma dosyasını Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.


'Örgüt propagandası' nitelikleri oluşmadı


Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı, "örgüt propagandası" niteliklerinin oluşmadığını belirterek, Kanbal hakkındaki soruşturmaya takipsizlik kararı verdi.


Sosyal medya paylaşımı


Sosyal medya hesabı üzerinden, aralarında elleri arkadan kelepçeli çocukların fotoğrafının olduğu Kanbal'ın paylaşım şu şekilde: Bir fotoğraf düşüyor önüme #Halfeti'den Elleri arkadan kelepçelenmiş Yerlere yatırılmış onlarca beden 'Terörist' diyorlar Bir fotoğraf daha düşüyor önüme O da Halfeti'den Gözleri korku ile endişe ile bakan Kalp atışlarını hissettiren Üç küçük beden 'Terörist' diyorlar adlarına.


MARDİN


Etiketler : takipsizlik, Ahmet Kanbal, Gazeteci, SORUŞTURMA,