Erdoğan'dan öğrencilere: Hayatınız yalan

25 Eyl 2021

Erdoğan, 'Yurt kapasitesini tırmandıran bir iktidarız, hiç ilgisi alakası olmayan kişileri banklara yatırarak kampanyalar sürdürüyorlar, yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan' dedi

 

Yurtlara yerleşemeyen, fahiş kiralardan dolayı ev kiralamayan öğrenciler günlerdir “Barınamıyoruz” diyerek, geceleri sokakta geçiriyor. Barınma sorunu yaşayan üniversite öğrencilerine ilişkin İstanbul'da Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan" dedi. 

 Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: “Dünya değiştikçe, ülkemiz geliştikçe bilhassa gençlerimizin beklenti ve ihtiyaçları fazlalaştıkça biz de kendimizi buna göre güncelliyoruz. Dünkü Türkiye'nin ihtiyacı kimseyi aç ve açıkta bırakmamaktı. Bugünkü Türkiye'nin ihtiyacı herkese arzu ettiği standartta hayatını sürdürebileceği imkanları sağlamaktır. Son günlerde üniversite öğrencileriyle alakalı maalesef çok çirkin bir kampanya sürdürülüyor. Ülkemizde iktidara geldiğimizden bu yana yurt kapasitelerini hiçbir dönemde olmadığı kadarıyla tırmandıran, neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız. 

 Ve bunu görmeden maalesef yalan, yanlış, hiç ilgisi alakası olmayan kişileri güya bankların üzerine yatırarak Türkiye'de şu anda yurt yokmuş diye, bu tür yalan yanlış kampanyalar sürdürülüyor. Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan. Bizim yurtlarımız ortada. Ve bütün bu yurtlarla birlikte kapasite ortada. Bu yurtlarımızda 2, bilemedin 3 kişilik kapasiteyle biz öğrencilerimizi ağırlıyoruz.”

HABER MERKEZİ


Etiketler : Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yurtsuz öğrenciler,