Ecinniler’in yeni sayısı çıktı

04 May 2021

İki aylık kültür ve edebiyat dergisi Ecinniler’in 8. sayısı yayımlandı

İki ayda bir okurla buluşan kültür ve edebiyat dergisi Ecinniler’in 8. sayısı yayımlandı. 2021 yılındaki ikinci sayının dosyası, son bir yıldır yaşamın merkezine oturan salgın, kabuğa çekilmek, izolasyon gibi kavramları da çağrıştıran “Edebiyatın Münzevileri” başlığını taşıyor. Gökhan Arslan’ın editörlüğünde hazırlanan, J. D. Salinger’dan Emily Dickinson’a, Henry David Thoreau’dan Tevfik Fikret’e, çağdaş Norveç edebiyatı yazarlarından Trevanian’a, Severus Snape’den Selçuk Baran’a birçok münzevi yazarı ve karakteri inceleyen dosya kapsamında Süha Oğuzertem ile yapılan kapsamlı söyleşinin yanı sıra Mehveş Demirer, Deniz Gündoğan İbrişim, Melike Belkıs Aydın, Sibel Yılmaz, Çağla Çinili ve Tunca Çaylant’ın yazıları yer alıyor.

8. sayının şairleri Ayfer Karakaş, Barış Yıldırım, Beste Naz Karaca, Bircan Çelik, enderemiroğlu, Ezgi Şimşek, Işık Sungurlar, Ozan R. Kartal, Rona Aslan, Sertaç Çıralı, Umut Yalım ve Yunus Emre Suci.

Ali Rıdvan Öncel, Ethem Baran, Hüseyin Opruklu, Kader Menteş Bolat, Leyla Beril ve Sevtap Ayyıldızda  öyküleriyle bu sayıya konuk olan isimler.

Mehmet Oymak John Clare’den, Çayan Okuduci de Şikoyê Hesen’den birer şiir çevirdiler.

Derginin bu sayısı için Nezihe Altuğ İlhan Kemal’in Yitik Kitap kitabı ve Pınar Özdemir de İsmail Gezgin’in Homo Narrans kitabı üzerine inceleme yazıları kaleme aldılar.

“Tam Kapanma” sürecine denk gelen derginin bu sayısı 17 Mayıs’a kadar Shopier üzerinden satışta olacak ve sonrasında kitapçılara dağıtılacak.

KÜLTÜR SERVİSİ

 


Etiketler : Ecinniler,