DTK ve DBP heyeti sel bölgesinde

05 Ağu 2021

DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk ve DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz beraberindeki heyetle Başkale’de selden büyük zarar gören Xaşkan Mahallesi’ni ziyaret etti

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ve beraberindeki heyet, Van Başkale’de sel mağdurlarını ziyaret etti. Selin büyük zarar verdiği Xaşkan Mahallesi’ne giden heyet, buara açıklama yaptı. 

 

Selde çok sayıda evin zarar gördüğünü belirten DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, 4 gün geçmesine rağmen yetkililerin sorumluluklarını yerine getirmediğini belirterek “Halen ilçede bir çalışma olduğunu söyleyemeyiz. DTK, TJA, DBP ve HDP ilk günden beri halkla birlikte, halkın yaralarını sarmaya çalışıyor” dedi.

Yönetemiyorlar 

Türkiye’de krizler yaşandığını ifade eden Aydeniz, “AKP ve MHP’nin politikaları, çaresizlik politikalarıdır. İktidar hiçbir yerde meşruiyetinin kalmadığını, buradaki uygulamalarından görebiliyoruz. Karadeniz’de de Ege’de de gördük. Halka sadece çay atıyorlar. Halklar nezdinde iktidarın bir meşruiyeti kalmadı. Halk artık yeter diyor” şeklinde konuştu. 

Kaynak:MA


Etiketler : DTK, başkale sel, DBP,