Didim Belediye Başkanı'na saldırı

15 Haz 2021

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve avukatı, 4 kişinin beyzbol sopalı saldırısına uğradı. Geçtiğimiz günlerde ise, Yomra ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a silahlı saldırı girişiminde bulunulmuştu

Aydın'ın Didim İlçesi'nin CHP’li Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve şahsi avukatı, dün akşam bir restoranda saldırıya uğradı. Atabay ve avukatı restoranda otururken, beyzbol sopalarıyla içeri giren kişilerin hedefi oldu. Saldırıda Başkan Atabay ve avukatı çeşitli yerlerinden yaralanırken, 4 saldırgan garsonların müdahalesi üzerine kaçtı.

Atabay ve avukatı önce özel bir hastaneye götürüldü, ardından da kendileri Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. İş yerinin güvenlik kameralarını inceleyen polis saldırganlardan birini yakaladı, diğer saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

‘CHP olarak tüm kadrolarımızla belediye başkanımızın yanındayız’

Saldırının duyulmasının ardından Didim'e gelen CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, belediye önünde açıklama yaptı. Çankır "CHP olarak tüm kadrolarımızla belediye başkanımızın yanındayız. Bugüne kadar hiçbir illegal işlere pabuç bırakmadık. Bundan sonrada bırakmayacağız ”dedi.

Öte yandan 11 Haziran’da İYİ Partili Trabzon'un Yomra ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a silahlı saldırı girişiminde bulunulmuştu.

 

 

 


Etiketler : CHP, saldırı,