Darp eden tahliye edildi çocuk işçiye ceza istendi

16 Nis 2021

Yevmiyesini istediği patronlarından şiddet gören çocuk işçi Ş.C.K. ve darp edenler hakkında açılan davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık serbest bırakıldı. Savcılık mütalaasında Ş.C.K.’nin “hırsızlık” suçlamasıyla cezalandırılmasını istedi.

Afyonkarahisar’da 7 Mart’ta 16 yaşındaki Ş.C.K.'nin çırak olarak çalıştığı balıkçı dükkanında 200 TL’lik yevmiyesini istediği patronları Akif A. ve A.S. tarafından 5 saat boyunca darp edilmesine ilişkin açılan davanın ilk duruşması Afyonkarahisar 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Olaydan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan sanıklardan A.S. ve darp edilen Ş.C.K. duruşma salonunda, tutuklu yargılanan Akif A. da tutuklu bulunduğu cezaevinden duruşmada hazır bulunduruldu.

Darp eden tahliye edildi

Kimlik tespitiyle başlayan duruşma her iki tarafından dinlenmesiyle devam etti. Taraflar dinlendikten sonra iddia makamı mütalaasını okudu. Savcılık mütalaasında, darp edilen Ş.C.K hakkındaki “Yaralamaya teşebbüs” suçlamasından beraat talep ederken, “Hırsızlık” suçlamasından da ise cezalandırılmasını talep etti.

Mütalaa da sanık Akif A. ve A.S. hakkında ise “Yaralama” suçlamasından cezalandırılması istendi.

Mütalaadan sonra duruşmaya ara verildi. Aradan sonra kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu Akif A.’nın serbest bırakılması, A.S.’nin adli kontrol şartının kaldırılmasına karar vererek duruşmayı 25 Haziran’a erteledi.

Adalet mücadelesi sürecek

Telefonla ulaştığımız darp edilen Ş.C.K.’nin annesi Tülay Taşpınar karara tepki gösterdi. Çocuğunun saatlerce darp edildiğini hatırlatan Taşpınar, “Oğlumu saatlerce darp edenler bugün serbest bırakıldı. Maalesef ki adalet yine sağlanmadı. Yalancı bir tanıkla karşı taraf kendini akladı. Bu asla kabul edilemez. Adalet mücadelem sürecek” diye konuştu.


Etiketler : işçi,