CHP’li Nazlıaka Şenyaşar ailesini ziyaret: Yanındayız

11 Haz 2021

Urfa Adliyesi önünde 95 gündür 'Adalet Nöbeti' tutan Şenyaşar ailesine CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka destek ziyaretinde bulundu. Nazlıaka, Şenyaşar ailesinin yanında olduklarını söyledi

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde sürdürdüğü "Adalet Nöbeti”ne destek ziyaretleri sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, beraberindeki partililerle birlikte adliye binası önünde 95 gündür nöbet tutan Şenyaşar ailesini ziyaret etti. Şenyaşar ailesi, CHP heyetini üzerinde “Adalet” yazılı dövizler ile karşıladı.

'Oğlumu suçsuz yere tutukladılar'

Ziyaret sırasında ağıtlar yakan anne Emine Şenyaşar, “3 aydır burada adaletin izindeyiz. Bütün kapıları yüzümüze kapattılar. Ankara’ya geldik, 9 gün kaldık ama adaleti bulamadık. Oğlumu suçsuz yere tutukladılar. Eşim gözlerimin önünde katledildi. Artık evde oturamıyorum” diye feryat etti.

'Hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü getireceğiz'

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise, Şenyaşar ailesinin yaşadıklarını “adaletsizlik şiddeti” olarak tanımladı. Nazlıaka, acılı anneyi “Eşini ve iki oğlunu kaybettin. bu büyük bir acı. Bu size yaşatılanlar şiddet. Üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü getireceğiz” sözleriyle teskin etmeye çalışıp, yanlarında olduklarını dile getirdi. CHP heyeti daha sonra adliye önünden ayrıldı.

 

Nöbet eylemlerine devam eden anne Emine Şenyaşar, ziyareti kamera ile kayda alan polislerin sonrasında da kayıt yapmayı devam etmesine tepki gösterip, dakikalarca ağıt yaktı.

URFA


Etiketler : CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Şenyaşar ailesi,