CHP, Hulisi Akar'a 'S-400'ler neden alındı?' diye sordu

04 Mar 2020

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, İdlib'te yaşanan saldırılar sonrası tartışmaya açılan S-400'ler hakkında Hulusi Akar’a, “ S-400 neden alındı?” diye tek soruluk önerge verdi


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya İdlib'te 33 askerin yaşamını yitirmesiyle yeniden tartışmaya açılan S-400 alımına ilişkin, Milli Savunma Bakanı Hulusu Akar’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na tek soruluk soru önergesi verdi. Kaya, Akara, “S-400 neden alındı?” sorusunu sordu.


Kaya yaptığı açıklamada, “Tek soruluk soru önergesinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yanıtlanması için  ‘S-400 neden alındı?’ sorusu sordum. Milli Savunma Bakanının açıklamalarına göre, S-400’lerin kullanılamayacağı, milli savunma sistemimiz için yeterli olmadığı ve Patriot hava savunma sistemlerinin alınacağı anlaşılıyor” dedi.  Kaya, “Kamuoyundaki endişelerin giderilmesi için ‘S-400 neden alındı?’ sorusunun yanıtının ivedilikle verilmesini, bir kez de basınımız aracılığıyla talep ediyorum” diye belirtti.

HABER MERKEZİ


Etiketler : S-400, RUSYA, CHP,