Buldan: Demokrasi baharı yakındır

08 Nis 2021

Partisinin il eşbaşkanlarına seslenen Pervin Buldan, 'Tarihsel olarak var olan, sistemin içinden gelen devletçi iki egemen bloğa karşı Üçüncü Yol siyasetini büyüteceğiz' dedi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Ankara’da yapılan HDP İl Eşbaşkanları Toplantısı’na katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Buldan, “HDP’de yönetici olmak herhangi bir düzen partisinde çalışmaya benzemez. HDP’de yönetici olmak rant ve servet getirmez. HDP’de yönetici olmak iddia sahibi olmayı gerektirir” dedi

“HDP’nin dayandığı güçlü bir mücadele ve direniş geleneği vardır” diyerek sözlerini sürdüren Buldan, ‘Üçüncü Yol’ siyasetine vurgu yaptı:

“HDP tekçiliğin renksizliği karşısında ülkenin rengine açılan özgür bir yaşam biçimidir… Tekçi otoriter yönetim karşısında ‘Demokratik Cumhuriyet’in güvencesi ve kalesidir. HDP halkların özgürlüğüne açılan ‘Üçüncü Yol’dur. Halkların kendisidir, halkların geleceğidir.

İnancımızı ve umudumuzu yitirmedikçe bizi alt edecek güç yoktur. Başta Kürt halkı olmak üzere Türkiye halklarını bir yüz yıl daha karanlığa mahkum etmeyeceğiz, buna asla izin vermeyeceğiz. Tarihsel olarak var olan, sistemin içinden gelen devletçi iki egemen bloğa karşı Üçüncü Yol siyasetini büyüteceğiz ve demokrasi ittifakını genişleterek ülkeyi bu karanlıktan kurtaracağız. Bu konuda kararlıyız, iddialıyız.

‘Ya bir yol bulacağız ya bir yol açacağız’

Hakikati yalan boğdurmayacağız. Zulüm varsa karşısında mazlum haklarınızın büyük mücadelesi vardır. Halklarımızın HDP’si olduğunu her ortamda göstereceğiz, bunu büyütüp yaşatacağız, Ya bir yol bulacağız ya bir yol açacağız ya da biz yol olacağız. Bu yol barışın yoludur. Tarih korkakların değil cesur yüreklerin zamanıdır. HDP’nin zamanıdır. Hep birlikte kazanacağımız günler yakındır. Demokrasi baharı yakındır.

‘Ne yaparlarsa yapsınlar asla yolumuzdan dönmeyiz’

HDP’ye bunca düşmanlık yapanların sebebini tüm Türkiye halkları çok iyi bilmektedir. Halkların cesaretini ve gücünü temsil ettiğimiz için bizler hedefiz bunu biliyoruz. Saltanat düzenlerini değiştirecek güce sahip olduğumuz için hedef olduğumuzu biliyoruz. Barış olduğumuz için hedef olduğumuzu biliyoruz. Savaşlara karşı çıktığımız için hedef olduğumuzu biliyoruz. Hep birlikte yapalım dediğimiz için hedef olduğumuzu biliyoruz. Emekçi yoksul halkın direniş ve mücadele ortaklığı yaptığımız için onlarla birlikte olduğumuz için hedef olduğumuzu biliyoruz. Ama ne yaparlarsa yapsınlar asla yolumuzdan dönmeyiz. Baş eğmeyiz, dayatılan bu zulme razı gelemeyiz. Direniş mücadele ederiz ve mutlaka kazanırız.” 

Kaynak: MA

 

 

 


Etiketler : Pervin Buldan,