Bafra Cezaevi'nde darp

11 May 2021

Çıplak aramayı reddeden tutuklu darp edildi. Üstüne de soruşturma açıldı

Düzce T Tipi Kapalı Cezaevi'nden Samsun Bafra T Tipi Kapalı Cezaevi'ne sevk edilen epilepsi hastası Selami Keleş, ailesiyle gerçekleştirdiği haftalık telefon görüşmesinde yaşadığı hak ihlallerini anlattı. 7 Mayıs'ta sevk edildiği Bafra Cezaevi girişinde kendisine çıplak arama dayatıldığını aktaran Keleş, kabul etmediği için 7 gardiyan tarafından bir odaya alındığını, soyulduğunu, darp edildiğini ve hakarete maruz kaldığını söyledi. 

 

Ne battaniye ne nevresim

Yaşadıklarını slogan atarak protesto ettiği için hakkında disiplin soruşturması açıldığını da ifade eden Keleş, karantinaya alındığı 2 metrelik odada battaniye, nevresim, yastık olmadığını kaydetti. Keleş, "Darp edildiğim gün yatamadım. Hastaneye de götürülüp 45 dakika boyunca muayene olmayı bekledim. Bir dakika içinde doktor 'bir şeyi yok' diyerek beni tekrar cezaevine gönderdi. Şuanda karantinadayım" dedi. 

Gazeteci İbrahim Karakaş: Gazete engelleniyor 

 

Adana Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan gazeteci İbrahim Karakaş ise, haftalık telefon görüşmesinde kendisine gönderilen bazı haber ve köşe yazılara ait çıktılarının verilmediğini söyledi. Karakaş, "Gazetecinin kendi çalışanı olduğu gazetenin haberlerini okuması dahi engelleniyor. Bu bir keyfi muameledir" diye kaydetti.

ADANA 

 

 


Etiketler : Selami Keleş, Bafra T Tipi Kapalı Cezaevi,