AKP'li belediye plaja beton döktü

03 May 2021

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Yalıncak Mahallesi'ndeki doğal plaj alanına beton döktü. CHP Meclis üyesi Söğüt, "Bu nasıl bir plaj?" derken, betonlara 7 milyon 880 bin lira harcandı

AKP''nin beton aşkı bitmek bilmiyor. Gördükleri her yeşil alan, plaj ve tarihi esere beton döken AKP, şimdi de Trabzon'da bulunan bir plaja beton döktü. Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Yalıncak Mahallesi'nde bulunan doğal plaj alanına 7 milyon 880 bin lira harcayarak beton döktü.  CHP Meclis üyesi Oktay Söğüt, 'Bu nasıl bir plaj?' diyerek tepki gösterdi. 

Betona boğdular

Sözcü gazetesinden İsmail Akduman‘ın haberine göre, proje görselleri ile yapılan işin çok farklı olduğunu söyleyen Söğüt, alanın zaten doğal bir plaj olduğuna dikkat çekerek, “Çevre ve doğa ile bütünleşen plaj projesini elbette destekleriz. Fakat şu an, betona boğulmuş bir sahil var. Tuğla-sıva, denize dik ve yakın soyunma ve duş kabinleri yapılıyor. Eli yüzü düzgün hiçbir plajda tuğla, sıva soyunma ya da duş kabini yoktur" dedi.

'Böyle bir talep yoktu'

 

Tahtadan ya da hafif malzemeden yapılması gereken bu kabinler için zemine de beton dökmeye gerek yokttu diyen Söğüt, "Gelinen nokta itibariyle, ‘Bu bölgede yepyeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz’ diyenler bilsin ki böyle bir yaşam alanı, ‘Vatandaşın plaj talebine cevap verdik’ diyenler de bilsin ki böyle bir plaj istenmiyor” dedi.

AKP'li başkan övündü

Plaj alanını bir yaşam merkezi haline getireceklerini söyleyen Başkan Murat Zorluoğlu, “Göreve başladığımız günden itibaren vatandaşlarımız denize gidememekten ve düzgün bir plaj olmamasından yakınıyordu. Vatandaşımızın haklı yakınma ve taleplerini dikkate almazlık edemezdik. Bu çerçevede ilk olarak Yalıncak bölgesinde yaklaşık 900 metrelik bir sahil alanında çok önemli bir çalışma başlattık. Bu sadece bir plaj çalışması değil, çok ciddi bir sahil rekreasyon projesidir” diye konuşarak projenin deniz sezonuna yetişeceğini söyledi.

TRABZON


Etiketler : Trabzon Büyükşehir Belediyesi,