ABD'de emekli askerlerden mektup: Biden, ABD'yi Marksizm'e sürüklüyor

12 May 2021

ABD'li emekli general ve amiraller 'Biden'ın ABD'yi Marksizm'e doğru dönüştürdüğünü ve seçimi hile ile kazandığı' iddialarına yer verilen bir mektup yayınladı

ABD’de emekli general ve amirallerden oluşan 124 kişilik bir grup, eski başkan Donald Trump'ın yenilgiye uğradığı seçimlerde 'hile yapıldığı' iddialarına yer verilen bir mektup yayınladı. Biden yönetimi altında ABD'nin 'sosyalizm ve Marksizme doğru radikal bir dönüş yaptığını' savunan ve kendilerine 'Flag Officers 4 America' adını veren emekli askerler, Trump döneminde inşası başlatılan ancak Biden'ın iptal ettiği Meksika sınırında duvar projesinin 'devam etmesi gerektiğini' de söyledi.

İsrail’e destek

ABD'nin İran Nükleer Anlaşması'na yeniden katılmasının 'Orta Doğu'da barış girişimlerini altüst edeceğini' ileri süren emekli askerler, İsrail'e desteğin de sürdürülmesi gerektiğini savundu.

"Çin, ABD için en büyük dış tehdittir" ifadelerine yer verilen mektupta,  "(Çin'in) Dünya hakimiyet hedeflerini engellemek ve ABD'nin çıkarlarını korumak için daha fazla yaptırım ve kısıtlama uygulamalıyız" denildi.

HABER MERKEZİ


Etiketler : ABD, Joe Biden,