50 futbol sahası büyüklüğünde ağaç katliamı

10 Eyl 2021

Bingöl’de 50 futbol sahası büyüklüğünde alanda ağaçların kesilmesine tepki gösteren KAYY-DER, yöre halkının tepkili olduğunu belirterek, yetkilileri açıklama yapmaya çağırdı

Kiği, Adaklı, Yayladere, Yedisu Derneği (KAYY-DER) Bingöl’de 35 hektarlık yaklaşık olarak 50 futbol sahası büyüklüğündeki ormanlık alanın “güvenlik” gerekçesiyle kesilmesi kararına tepki gösterdi. 

Ağaç kesimlerine karşı sanal medya hesaplarından yetkililere çağrıda bulunan KAYY-DER şunları belirtti: "Bingöl-Karhova-Kızılağaç Köyü, Meşeli Mezrası Karacehennem ormanlarının bir bölümü olan 35 hektar, yaklaşık 50 futbol sahası büyüklüğündeki ormanlık alan, güvenlik gerekçesiyle kesilme kararı alınmış. Yöre halkı tepkili, açıklama bekliyor.

35 hektarlık alan kesilecek

KAYY-DER’in açıklamasının devamı şöyle: “Tarım ve Orman Bakanlığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bingöl Valiliği Orman Genel Müdürlüğü Bingöl-Karhova-Kızılağaç Köyü, Meşeli Mezrası Karacehennem ormanlarının bir bölümü olan 35 hektar, yaklaşık 50 futbol sahası büyüklüğündeki ormanlık alan, güvenlik gerekçesiyle kesilme kararı alınmış. Yöre halkı tepkili, açıklama bekliyor.”

BİNGÖL


Etiketler : ağaç katliamı,