'17 yılda bir arpa boyu yol alamadılar'

12 Kas 2019

Grup toplantısında konuşan Meral Akşener'in hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve damadı Hazine Bakanı Albayrak vardı: '17 yılda bir arpa boyu yol alamadılar. Böyle giderse seneye Titanik'le kapanışı yaparlar'

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı sert ifadelerle eleştirdi. Erdoğan'ı 10 Kasım töreninde yaptığı konuşmaya ilişkin eleştiren Akşener, "İnsanımızı birbirine düşürmeye çalışmaktan bıkmadın mı?" diye sordu. Akşener şu sözleri ifade etti: "Sen önce insanlarımızı tarihimiz üzerinden birbirine düşürmek yerine milletinin tamamının sağlığından sorumlu olan bir Cumhurbaşkanı olduğunu unutmamaya çalış. Eşini dostunu değil, fakiri fukarayı zengin etmeye çalışan bir cumhurbaşkanı.”

10 Kasım töreninde konuşan Erdoğan, konuşmasının büyük bölümünü Osmanlı övgüsüne ayırmış, Cumhuriyet'e en büyük katkıyı ise AKP'nin yaptığını iddia etmişti. Erdoğan şu sözleri ifade etmişti: "Cumhuriyeti yüceltmek için tüm tarihimizi yok saymaya kalkanlar bize göre kendi geçmişlerinden utananlardır. Gazi Mustafa Kemal'in hizmetlerini anlatmak için ondan önceki tarihimize kin kusanlar, Atatürk maskesi takarak bu millete olan husumetlerini gizlemeye çalışıyorlar. Her fani gibi Atatürk'ün de eksikleri, fazlalığı olabilir."

'Kapanışı Titanik'le yapar'

Akşener’in hedefindeki diğer isim ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tı. Ekonomideki kötü gidişatı eleştirenlere yönelik sözleri dolayısıyla Bakan Albayrak’a yanıt veren Akşener, şunları söyledi: “Damat bey haddini bil haddini. Kayınpeder torpiliyle oturduğun o makamı yeteri kadar işgal ettin. Bundan sonra milletimize terörist demek senin haddin değildir. Çarşıda pazarda etiketlerde canın yanınca neler oluyor diye soran vatandaşıma terörist diyemezsin. Petrol aramaya gemi gönderiyormuş. 17 yılda bir arpa boyu yol alamadılar. Geçen sene Berat Harikalar Diyarı’nda filmini izlemiştik. Böyle giderse seneye Titanik'le kapanışı yapar." Ülkedeki ekonomik sorunların büyüdüğünü söyleyen Akşener, “Kriz günlerinden başarı süzmeye çalışıyorlar" diyerek 'israf düzen, içerisinde sefa sürüldüğünü' vurguladı.

ANKARA

 

 

 


Etiketler :