Yurttaşlar tepkili: Yardım bahanesiyle AKP üyesi yapmışlar!

06 Kas 2020

Mersin ve Şırnak'ta yardım adı altında kimlik bilgileri alınan yurttaşlar, izinleri olmadan AKP'ye üye yapıldıklarını belirterek duruma tepki gösterdi

Şırnak ve köylerinde maddi durumu iyi olmayan aileleri tespit ederek, yardım adı altında ziyaret eden AKP’liler, yurttaşları bilgisi dışında AKP’ye üye yapıyor. Aile bireylerinin nüfus cüzdanlarını alan AKP’liler, bireylerin kimlik bilgilerinin yanı sıra telefon numaralarını aldıktan bir süre sonra, "AK Partimize, Türkiye'nin en büyük ailesine hoş geldin" mesajı gönderiyor. AKP’ye bu şekilde üye yapıldıklarını öğrenen yurttaşlar, yaşadıkları şokun ardından AKP’li yetkilileri arayarak, üyeliklerinin iptal edilmesini talep ediyor.

Mezopotamya Ajansı'nın (MA) haberine göre yoğun olarak Şırnak merkeze bağlı TOKİ Yenimahalle, Vakıfkent ve Dicle Mahallesi’nin yanı sıra kent merkezinin birçok köyünde çok sayıda kişi bilgileri dışında bu şekilde AKP'ye üye yapıldı.

'Oyuna gelmeyin çağrısı'

TOKİ Yenimahalle'de haberi dışında AKP'ye üye yapılan İdris Çevik, yardım adı altında sadece oturduğu binada tam 10 ailenin onlardan habersiz AKP üyesi yapıldığını söyledi.

Güvenlik nedeniyle isminin açıklanmasını istemeyen ve aynı duruma maruz kalan başka bir yurttaş ise 10 gün önce bilgileri dışında AKP üyesi yapıldıklarını belirterek, “Özellikle bu uygulamayı yurtsever ailelere dönük yapıyorlar. Ekonomik durumu iyi olmayan aileleri bu şekilde ele geçirmeye çalışıyorlar. Zaten bu sistem zulüm üzerine kuruldu. Yoksul insanları kendilerine muhtaç etmek istiyorlar. Halkımız bu tür oyunlarına gelmemelidir” ifadelerini kullandı.

Mersin'de benzer olay

Benzer bir durumu Mersin’in Akdeniz ilçesinde Eyüp Yıldız da yaşadı. 30 yıldır kentte esnaf olan Yıldız, şimdiye kadar hiçbir siyasi partiye üye olmadığını söyledi. 24 Eylül'de AKP'ye üye olduğuna dair telefonuna mesaj geldiğini aktaran Yıldız, "Mesajın içeriğinde ‘ailemize hoş geldin’ diyor. Beni partilerine üye yapmışlar” dedi.

Kendisine gelen kısa mesajdan sonra AKP Akdeniz İlçe Teşkilatı'nı aradığını dile getiren Yıldız, “Bana ‘sen kendin buraya gelip evrakları doldurmuşsun ve üye olmuşsun’ diyorlar. Aradan beş dakika geçti; bu sefer onlar beni aradı. ‘Eyüp bey kusura bakmayın. Yanlışlık olmuş. Başka biri üye kaydı yaparken, TC numarasının bir hanesini yanlış söylese böyle yanlışlık oluşuyor’ dediler. Böyle basit bir şey olur mu?” diye konuştu.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Mersin, Şırnak, akp,