Ukrayna’da 370 kilo eroin yakalandı: 2 Türkiye vatandaşı gözaltına alındı

24 Tem 2021

Ukrayna, İran’dan getirilen 36 milyon 800 bin dolar değerindeki yaklaşık 370 kilogram eroinin ele geçirildiğini ve sevkiyatı yöneten 2 Türkiye vatandaşının gözaltına alındığı açıkladı

Ukrayna Başsavcısı İrina Venediktova, İran’dan tırlarla tuğla içinde getirilen ve toplam maliyeti 36 milyon 800 bin dolar olan yaklaşık 370 kilogram eroinin ele geçirildiğini, sevkiyatı yöneten 2 Türkiye vatandaşının gözaltına alındığını belirtti.

Venediktova, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Kolluk kuvvetleri, İran'dan Ukrayna'ya giden bir kamyonun Kiev kentindeki bir depoya teslimatını kontrol etti. Bir römork içinde, özel olarak hazırlanmış içi boş sahte tuğlalar içinde uyuşturucu tespit edildi. Arama sırasında, bin 159 adet eroinli brikete el konuldu” ifadesini kullandı.

Sputnik’te yer alan habere göre sevkiyat organizatörlerinin gözaltına alındığı, arama sırasında 2 bavul içinde de bin 550 gram eroin içeren 5 briketin bulunduğu aktarıldı.

Venediktova, “Ele geçirilen çok tehlikeli uyuşturucunun toplam ağırlığı 368 kilogramın üzerinde, bu da karaborsa fiyatlarında en az 1 milyar grivna (36 milyon 800 bin dolar) değerinde” diye yazdı.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Ukrayna, uyuşturucu ticareti,