Topuz ve Çamlıbel GazeteDuvar’dan ayrıldı

13 Eki 2021

Gazeteci Ali Duran Topuz ve Cansu Çamlıbel, Gazete Duvar'ın Genel Yayın Yönetmenliği'nden ayrıldığını duyurdu. "Topuz, Her şeyin bir başı vardır bir de sonu. GazeteDuvar ile bir bağım kalmamıştır" dedi 

Gazeteci Ali Duran Topuz, Gazete Duvar'ın Genel Yayın Yönetmenliği'nden ayrıldığını duyurdu. Topuz, paylaştığı ayrılık mesajında, "Mesai arkadaşlarıma, yazarlara, okurlara binlerce teşekkürler. Eleştiren, kızan, öven herkese de şükran. Hakkınızı helal edin. Bir kişiye hakkım helal değil. O kendisini gösterecek zaten" dedi. Topuz'un ardından Duvar English Genel Yayın Yönetmeni Cansu Çamlıbel de görevinden ayrıldığını duyurdu.

'Her şeyin bir başı vardır bir de sonu'

Twitter hesabından paylaştığı mesajında Topuz, şu ifadeleri kullandı:"Her şeyin bir başı vardır bir de sonu. GazeteDuvar ile bir bağım kalmamıştır. Mesai arkadaşlarıma, yazarlara, okurlara binlerce teşekkürler. Eleştiren, kızan, öven herkese de şükran. Hakkınızı helal edin. Bir kişiye hakkım helal değil. O kendisini gösterecek zaten." Topuz, Türkiye'nin ilk vicdani retçilerinden Vedat Zencir'in sahibi olduğu, Ağustos 2016'da yayın hayatına başlayan Gazete Duvar'ın kurulduğu günden beri Genel Yayın Yönetmenliği’ni yapıyordu.

Cansu Çamlıbel de ayrıldı

Duvar English Genel Yayın Yönetmeni Cansu Çamlıbel de ayrılık kararını duyururken, "Ali'nin davetiyle katıldığım GazeteDuvar ailesinde o olmadığı takdirde benim de olmam söz konusu olamaz. İyi gazeteciliğe inanan ve destek veren herkesle nasılsa yine yeniden buluşuruz. Bu kadar kıymetli bir çabaya bu şekilde veda ediyor olmak kalbimizi kırdı elbet” paylaşımı yaptı.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Gazete Duvar, Gazeteci Ali Duran Topuz,