TJA’dan ‘Özgürlüğe yürüyoruz’ buluşmasına çağrı

17 Eyl 2021

TJA aktivistleri, 'Özgürlüğe yürüyoruz' buluşması öncesi kadınlarla bir araya geldi. Yapılan etkinlikte konuşan HDP'li Dilan Dirayet Taşdemir, tüm kadınları 19 Eylül’de TJA’nın Sultangazi’de düzenleyeceği buluşmaya katılma çağrısında bulundu

Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinên Azad -TJA) 19 Eylül’de “Kadın kırımına, ırkçılığa, savaşa ve tecride karşı özgürlüğe yürüyoruz” şiarıyla Sultangazi ilçesine bağlı Gazi Mahallesi Aşık Veysel Parkı’nda gerçekleştirecekleri buluşma öncesi Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçelerinde kadınlarla bir araya geldi. 

Gaziosmanpaşa

Gaziosmanpaşa ilçesinde yapılan etkinlikte önce Karadeniz Mahallesi’nde kahvaltıda kadınlarla bir araya gelindi. Etkinliğe HDP milletvekilleri Dilan Dirayet Taşdemir ve Semra Güzel ile HDP İstanbul Kadın Meclisi Sözcüsü Beser Çelik, TJA aktivistlerinin yanı sıra çok sayıda kadın katıldı. Kadınlar tarafından alkışlarla karşılanan HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, tüm kadınları 19 Eylül’de TJA’nın Sultangazi’de düzenleyeceği buluşmaya katılma çağrısında bulundu.

'Bizler tüm kadınların yanındayız'

Kadınlar tekstil atölyelerini de ziyaret etti. Kadın emekçilerle konuşup sorunlarını dinleyen Taşdemir, kadınların yalnız olmadığını vurgulayarak, “Bizler tüm kadınların yanındayız, şimdi de beraber yürümek için sizleri Pazar günü gerçekleştireceğimiz yürüyüşümüze davet ediyoruz. Hepinizi bekliyoruz, katılımınız çok önemli, kadın katliamlarına, ülkedeki sorunlara karşı buluşup hep beraber ses çıkaralım” diye konuştu. 

Sultangazi

TJA’lı kadınlar, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in de katılımıyla Sultangazi ilçesinde esnaf ve mahalle ziyaretlerinde bulundu. Güzel, görüştüğü kadınlara yaşanan kadın katliamlarını hatırlatarak, bununla mücadele edilmesi gerektiğini ve barışın kadınlarla geleceğini belirtti. Tüm savaşların PKK Lideri Abdullah Öcalan'a uygulanan ağırlaştırılmış tecrit ile ilişkili olduğunu ifade eden Güzel, bunun ise ancak kadın mücadelesiyle kırılabileceğinin altını çizdi. 

İSTANBUL


Etiketler : Tevgera Jinên Azad-TJA,