Sinema yaşasın kampanyası

07 Haz 2020

İstiklal Caddesi’nin geçirdiği dönüşümle birlikte kültür ve sanat merkezlerinin teker teker kapanması sonucu zor günler yaşamaya başlayan Beyoğlu Sineması kampanya başlattı

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir kapalı olan Beyoğlu Sineması, kapılarını yeniden açabilmek için destek kampanyası başlattı. 2013 yılında önce Emek Sineması’nın yıkılmasının ardından, İstiklal Caddesi’nin geçirdiği dönüşümle birlikte kültür ve sanat merkezlerinin teker teker kapanması sonucu Beyoğlu’nda yalnız kalan ve caddenin eski ihtişamlı günlerini kaybetmesiyle birlikte zor günler yaşamaya başlayan Beyoğlu Sineması, 2017 yılında kapanmak üzereyken sinema takipçilerinin desteği ve yeni bir yönetimle faaliyetlerine yeniden devam etmeye başladı. Hazırladığı özel seçkilerden düzenlediği panellerle tekrar bir sinema alanı yaratırken, salgınla birlikte uzunca bir süre kapalı kalan ve yeniden ve ilk kez bu kadar ağır şartlarda zor günler yaşamaya başladı.

‘Hep birlikte olalım’

Bu süreçte, tüm dünyada zor günler geçiren bağımsız sinema salonlarından biri olan Beyoğlu Sineması da #Sayenizde kampanyasını duyurdu. Yapılacak desteklerle Beyoğlu Sineması’nın nesilden nesle bağımsızlığını koruyarak, Türkiye’de sinema kütürünün gelişimine katkı sağlamaya devam etmesi; bu kapsamda Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz, Yeşim Ustaoğlu gibi sinemacıların ilk filmlerini tek kopyayla gösteren sinemanın, sinemacıların yetişmesine katkısını sürdürmesi ve festivallerden ödüllerle dönen filmleri Türkiye’deki sinema takipçileriyle buluşturmaya devam ettirmesi amaçlanıyor. “Desteklerinizle, Beyoğlu Sineması’nda kalalım, her şeye rağmen sizin #sayenizde hep birlikte olalım” denilen kampanya Fongogo üzerinden başlatıldı.

İSTANBUL


Etiketler : beyoğlu sineması, koronavirüs, kampanya,