Sêvê Demir’in annesi Sakine Demir'den Poyraz ailesine taziye ziyareti

21 Haz 2021

Deniz Poyraz’ın taziyesini ziyaret eden Silopi’de katledilen Sêvê Demir’in annesi Sakine Demir, 'Sêvê, Hevrin Xelef, Deniz, Pakize, Fatma ve adını sayamadığımız binlercesi katledildi ve yerine binlercesi geldi' diyerek birlik çağrısı yaptı

Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) saldırıda katledilen Deniz Poyraz için Konak ilçesine bağlı Çimentepe Doğa Mahallesi’nde bulunan HDP temsilciliğinin önünde taziye çadırı kuruldu. Taziyede, Poyraz’ın annesi Fehime ve Abdülillah Poyraz’a HDP İzmir Milletvekilleri Serpil Kemalbay, Murat Çepni yanı sıra partililer eşlik etti. 

 

CHP'li kadınlardan ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın ve Aile Komisyonu üyeleri Figen Nazife Karahan, Tuğba Dönmez, Kimet Batmaz taziyeye gelerek, aileye başsağlığı dileklerini iletti. 

 

Şehit ailelerinden ziyaret

Şırnak'ın Silopi ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasağı sırasından Kongreya Jinên Azad (KJA) üyesi Fatma Uyar ve Silopi Halk Meclisi Eşbaşkanı Pakize Nayır ile birlikte katledilen Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Meclis (PM) üyesi Sêvê Demir'in annesi Sakine ve babası Abdülaziz Demir de taziyeyi ziyaret edenler arasında yer aldı.  

 

Sêvê, Hevrîn, Deniz, Pakiz... 

Sakine Demir, Kürt halkının bedel ödemeye devam ettiğini belirterek, "Sêvê de Hevrin Xelef de Deniz de Pakize, Fatma ve adını sayamadığımız binlercesi katledildi ve yerine binlercesi geldi" saydığımız binlercesi katledildi ve yerine binlercesi de geldi" dedi. Özgürlük için Kürt halkının birliğini güçlendirmesi gerektiğini söyleyen Demir, "Kürt halkı binlerce yıldır direniyor, direnmeye devam edecek. İnanıyorum ki zafer halkımızın olacak, şehit namirin" dedi. 

 

Dualarla başlayan taziyeye ziyaretler devam ediyor. 

HABER MERKEZİ


Etiketler : Deniz Poyraz, Sêvê Demir,