Şenyaşar Ailesi, orman bölgelerinden ve çiftçilerden yükselen adalet çığlıklarına dikkat çekti

03 Ağu 2021

Çok sıcak olmasına rağmen adalet nöbetini sürdüren Şenyaşar Ailesi, orman yangınları ve DEDAŞ’ı protesto eden çiftçi eylemlerine dikkati çekti: Türkiye'nin dört bir tarafından adalet çığlıkları yükseliyor 
 

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı “adalet” nöbeti, 148’inci gününde devam ediyor. 

Salı sabahı erken saatlerinde adliye binası önüne yerleştirilen beton blokların önüne gelen anne ve oğlu, yere bıraktıkları “Herkes için adalet”, “Bir anne 148 gündür Urfa Adalet Sarayı önünde adalet nöbeti tutuyor. 2 evladı ve eşi hastanede katledildi, katliamın içinde milletvekili olduğu için 3 yıldır dava açılmıyor” dövizleriyle nöbeti başlattı.

 

'Adliye sarayında zulüm devam ediyor'

Adli tatil ve havaların sıcak olmasına rağmen eylemlerini sürdüren Şenyaşar Ailesi, sanal medya hesaplarından son günlerde yayılan orman yangınları ve Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi'ni (DEDAŞ) protesto eden çiftçi eylemlerine dikkat çekerek şu paylaşımı yaptı: “Türkiye'nin 4 bir tarafında ormanlar yanıyor. Türkiye'nin 4 bir tarafından çiftçiler ekonomik sıkıntılardan eylem yapıyor. Türkiye'nin 4 bir tarafından adalet çığlıkları yükseliyor. Devletin temeli adalettir. Neden yetkililer sessiz... Adliye sarayında zulüm devam ediyor.” 

 

URFA 


Etiketler : Şenyaşar ailesi,