Sedat Peker'in sahte kimlikle Makedonya'da ikamet ediyor

07 Nis 2021

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Makedonya'da sahte evraklarla ikamet ettiği ortaya çıktı. Balkan Insight'in haberine göre; Peker'e sahte belge düzenleyen polisler tutuklandı

Zagreb Radyosu'nun aktardığına göre; Türkiye'den ayrılan Sedat Peker'in Makedonya'da sahte evraklarla ikamet ettiği belirtildi. Balkan Insight'in haberine göre; Peker'e sahte belge düzenleyen polisler tutuklandı. Kuzey Makedonya'da sahte evrak düzenlemekle suçlanan polis şebekesine operasyon düzenlendi. Operasyonda 10 polis memuru tutuklandı. Makedonya İçişleri Bakanlığı, salı günü yaptığı açıklamada, şu ana kadar yabancı vatandaşlara sahte pasaport ve kimlik belgeleri veren bir grubun parçası oldukları şüphesiyle bu polislerin tutuklandığını kaydetti.

Peker adına sahte kimlik

Tutuklanan polislerin Sedat Peker'e de sahte kimlik belgesi düzenlediği iddia edildi. Basına yansıyan belgede, Peker adına düzenlenen sahte kimlikte Djadin Ademovski ismi yer alıyor. Peker'in Makedonya'da Djadin Ademovski adını kullandığı öne sürüldü.

Peker'in operasyonu önceden haber aldığı ve kaçtığı iddia ediliyor.

Sınır dışı edilmişti

Peker, bir süre önce yerleştiği Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nden sınır dışı edilmişti. Kısa süreli kalış amacına aykırı davranması ve belirlenen ikametgahını kötüye kullanması nedeniyle Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nden sınır dışı edilen Peker'in bir başka doğu Avrupa ülkesi olan Kosova'ya sığındığı ortaya çıkmıştı. Peker, Türkiye'den ayrıldıktan sonra Karadağ'a gitmiş ve ülkede 2021 yılında oturumu yenilenmediği için Kosova, Makedonya ve Karadağ arasında mekik dokuduğu öne sürülüyordu.

DIŞ HABERLER


Etiketler : Sedat Peker,