Ölümle tehdit edilen Osman Şenyaşar'ın evine polis baskını

23 Tem 2018

AKP'li vekil İbrahim Halil Yıldız'ın yakınları tarafından ağabeyi ve yeğenleri öldürülen, kendisi de ölümle tehdit edilen Osman Şenyaşar'ın evine polis baskın düzenledi.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın yakınları tarafından ağabeyi Hacı Esvet ile yeğenleri Adil ve Celal’in öldürülmesinden sonra kendisi de tehdit edilen Osman Şenyaşar'ın evine polis baskın düzenledi. Cumartesi günü sabah 04.00 saatlerinde Urfa'daki evine TEM polislerinin baskın düzenlediği Şenyaşar, şehir dışında olduğu için gözaltına alınmadı. Evindeki elektronik eşyalara el konulduğunu söyleyen Şenyaşar, polislerin kendisini arayıp ifadeye çağırdığını, gelmemesi durumunda hakkında yakalama kararı çıkarılacağını ilettiklerini söyledi.

Şenyaşar baskının nedenini öğrenemediğini, ancak ağabeyi Esvet ve oğulları Adil ve Celal Şenyaşar'ın katillerinin bulunmadığı gibi, kendisine ölüm tehdidinde bulunan Faik Yıldız'ın da hakkında henüz işlem yapılmadığını hatırlatarak duruma tepki gösterdi.

Osman Şenyaşar, geçtiğimiz hafta AKP'li vekil İbrahim Halil Yıldız'ın aile fertlerinden Faik Yıldız tarafından tehdit edildiğine dair Urfa Adliyesi'ne suç duyurusunda bulunmuştu.

Kaynak: MA


Etiketler : Şenyaşar'ın evine polis baskını, İbrahim Halil Yıldız,