Meram Katliamı: Kemal Kılıçdaroğlu'dan 'derin devlet' açıklaması

02 Ağu 2021

Meram Katliamı'na dikkat çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'derin devlet'e işaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya-Meram'da 30 Temmuz 2021'de 7 kişilik Kürt ailenin katledilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, "En kıymetli varlığımız Türk-Kürt kardeşliğidir. Ülkemizin çok yükü var biliyorum; kardeş olanların beli bükülür, gönlü bükülmez. Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum: Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz!" dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu twetter hesabından birkaç paylaşım yaptı. Paylaşımlar şöyle: "Konya’dan korkunç bir katliam haberi aldık. Konu çok hassas olduğu için, detaylar netleşmeden konuşmak istemedim. Abdüllatif Şener Bey’in başkanlığındaki heyetimiz bölgede. Tespitler paylaşılacaktır. Yine de ileride olabilecek yeni provokasyonlarla ilgili düşüncelerimi paylaşayım.

En kıymetli varlığımız Türk-Kürt kardeşliğidir. Ülkemizin çok yükü var biliyorum; kardeş olanların beli bükülür, gönlü bükülmez. Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum: Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz!

Bu ülkenin geleceği için mücadele edecek milyonlarca Kuvay-i Milliyeci, vatansever var. Bu ülkeyi sokakta bulmadık biz. Bu iktidar da yolcudur! Ancak devletimiz bakidir ve devletimizi tüm kurumlarıyla birlikte yeniden ayağa kaldıracağız. Kardeşçe yaşadık ve yaşayacağız."

Katliam ve sonrası işkence

Meram ilçesinde 30 Temmuz 2021'de evi silahla basılan Yaşar Dedeoğlu, Barış Dedeoğlu, Serpil Dedeoğlu, Serap Dedeoğlu, İpek Dedeoğlu, Metin Dedeoğlu ve Sibel Dedeoğlu katledilmişti. Olayı öğrenip giden ve durumu soran yakınları da polisin kendilerine işkence yaptığını açıklamıştı.

ANKARA


Etiketler : Kemal kılıçdaroğlu, Meram Katliamı,